Hajpakolás készítéséhez csak egy botmixerre van szükségünk. A hozzávalókat tálba dobáljuk, majd a gombot megnyomjuk, és turmixoljuk! Ha elkészül a krémes állagú balzsamunk, hajmosás után felkenjük a hajunkra.
Fejünket törölközővel bebugyoláljuk, és legalább fél óráig hagyjuk hatni az összetevőket. Ezt követően bő vízzel leöblítjük. Mivel a hajápoló szerünk tartósítószert nem tartalmaz, így mindig csak egy alkalomra való pakolást készítsünk el.
- Avokádó és tojássárgája
Ez a krémes pakolás korpás, különösen száraz hajra ajánlott. Az avokádó rengeteg vitamint tartalmaz, amelyek a téli vitaminhiányos hónapokban kitűnő pótlást nyújtanak a megfáradt hajszálaknak. - Búzacsíra és búzacsíraolaj
A vékony szálú hajnak több, mint kényeztetés egy ilyen pakolás. A búzacsírában lévő B- és E-vitaminok védik a hajat a kiszáradástól. Hajhullás esetén is ez az összetétel a legmegfelelőbb.
Hajöblítők készítéséhez használhatunk gyógynövényeket , melyek gyógynövényboltokból, drogériákból könnyen beszerezhetők. A szárított leveleket felforralt, és kb. 80 °C-ra lehűtött vízzel leöntjük. Ha az így elkészített főzet testhőmérsékletűre hűlt, megmosott hajunkat leöblítjük vele. Ezután vízzel már ne mossuk át újra a hajunkat.
- Forrázott csalán
Vérkeringésfokozó hatása javítja a fejbőr vérellátását, így hajunk élettel telibbé válik. - Forrázott bojtorjángyökér
Gombaölő hatású, emellett szabályozza a fejbőr baktérium-flóráját, javítja a haj növekedését, és a fénytelen hajat újra élettel tölti meg. - Forrázott mocsári zsurló
Gazdag kovasav tartalmának köszönhetően ápolja a fejbőrt, és erősíti a hajszálakat. - Forrázott zöldtea
Megköti a szabadgyököket, ezáltal megóvja a haj szerkezetét a károsodástól.