Hibák, amiket hajszárításnál követünk el

A hajszárítás a világ egyik legegyszerűbb dolgának tűnhet, és bár ez bizonyos szempontból még talán igaz is, mégis számtalan olyan hibát elkövethetünk közben, amivel úgy károsítjuk a hajunkat, fejbőrünket, hogy közben észre sem vesszük ezt. Ha pedig meg is ússzuk a dolgot, még mindig előfordulhat, hogy nem sikerül úgy a frizuránk, ahogyan szerettük volna.

Úgy károsítjuk a hajunkat és fejbőrünket, hogy közben észre sem vesszük. A legtöbben az alábbi hibákat követik el.

Túl vizes a hajunk

A hajunknak 80 százalékban száraznak kell lennie, mielőtt bevetjük a szárításhoz a fésűt vagy a körkefét. Ha ennél hamarabb próbálkozunk, kétszer annyi időbe fog telni a folyamat, és kétszer annyira károsítjuk minden egyes hajszálunkat. Először törölközővel itassuk fel a nedvességet, majd az ujjainkkal kócolva szárítgassuk - de ne a legmagasabb fokozaton!

Kihagyjuk a hővédelmet

Bármilyen hosszú vagy típusú legyen a hajunk, szárítás és - különösen - hajsütő vagy hajvasaló használata előtt mindenképpen használjunk valamilyen hővédő terméket. Ezzel nem csak a hajszálak egészségét óvjuk, de a frizuránk szebb és tartósabb is lesz.

Ne használjunk fémből készült kefét

A fémből készült hajkefék túl gyorsan felhevülnek, ezáltal károsíthatják a hajszálak egészségét, ráadásul fémtüskéik felsérthetik a fejbőrt is. Szőr, kerámia vagy műanyag sörtéjűt válasszunk inkább, vagy olyat, amely az előbbi anyagok keverékéből készül.

nő szárítja a haját
Hajszárítás közben figyeljünk oda milyen hőmérsékletre állítjuk a hajszárítót!Fotó: Getty Images

Ügyeljünk a hőmérsékletre

A jobb minőségű hajszárítókon három fokozat van: alacsony, közepes és magas. Hacsak nem nagyon sűrű és vastag szálú a hajunk, valójában az lenne az egészséges, ha mindig a legalacsonyabb fokozatot használnánk. Arra viszont mindenképp figyeljünk, hogy a szárítás utolsó fázisához kapcsoljuk a gépet a legalacsonyabb hőmérsékletre.

Állítsuk be jól a szűkítőt

Bár a hajszárító elejére pattintható kis műanyag légterelő felesleges dolognak tűnhet, igazából egyáltalán nem az. Ha jól állítjuk be, sokkal könnyebben megszáradnak a tincseink és tartósabb lesz a végeredmény, továbbá védi a hajunkat a közvetlen hőhatástól is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra