Mielőtt belevetjük magunkat a nagy cellulit elleni harcba, nem árt tisztázni azt, hogy a narancsbőr kialakulása igen összetett okokra vezethető vissza, és például olyan tényezők is szerepet játszanak benne, amelyek ellen nem sokat tehetünk - ilyen például a genetikai eredetű kötőszöveti gyengeség. Az sem mindegy, hogy milyen súlyosságú a narancsbőr: alig észrevehető vagy nagyon látható. Azt se gondoljuk, hogy az évek alatt kialakult narancsbőrtől, illetve a hosszú idő alatt felhalmozódott súlyfeleslegtől néhány hét alatt megszabadulhatunk.
Mivel a narancsbőr kialakulása összetett okokra vezethető vissza, az ellene való küzdelmet is több irányból kell megkezdeni. Érdemes átalakítani az étrendünket - a legfontosabb lépés az egyszerű, finomított szénhidrátok mennyiségének csökkentése, a friss zöldségek és gyümölcsök, valamint a sovány fehérjék előnyben részesítése -, több folyadék fogyasztása, és a sóbevitel csökkentése is. Ezzel nemcsak a súlyfeleslegtől szabadulhatunk meg, hanem a folyadékvisszatartást is mérsékelhetjük, és hatékonyabban "öblíthetjük ki" a szervezetünkből a felhalmozódott méreganyagokat.
Nagyon népszerűek a narancsbőr elleni krémek, balzsamok és olajok. Ezek az ismertetőik alapján általában azt ígérik, hogy "elégetik" a zsírt és kisimítják az egyenetlen bőrfelszínt. Azonban a krémek nem képesek olyan mélyre hatolni, hogy valóban kifejthessék a hatásukat, vagyis hogy elpusztítsák a zsírsejteket . Mivel jól hidratálnak, valóban jó hatással lehetnek a bőr minőségére, ám a narancsbőr eltűnését nem várhatjuk ezektől. Bizonyos krémek olyan hatóanyagokat (pl. koffeint vagy kapszaicint) tartalmazhatnak, melyek felpezsdítik a vérkeringést, fokozzák az anyagcserét, ezért hozzájárulhatnak a méreganyagok eltávolításához. Csodát várni azonban ezektől nem érdemes.
Narancsbőr ellen a mélyszöveti masszázs is hatásos lehet
A kozmetikai szalonok és a plasztikai sebészetek többféle kezelést is kínálnak a narancsbőr ellen. A zsírleszívás, vagyis a zsírszövet műtéti eltávolítása a narancsbőr ellen nem túl hatékony, hiszen nem a bőr alatti zsírszövetet távolítják el, hanem jóval mélyebb rétegeket.
A mélyszöveti masszázs, a hullámterápia , a lézeres vagy rádiófrekvenciás kezelés hatékony lehet, de egyrészt ezek az eljárások igen költségesek, másrészt ha valaki a kezelések után visszatér a korábbi életmódjához, a cellulit is újra megjelenhet.
A testmozgásnak nagyon fontos szerepe lehet a narancsbőr elleni küzdelemben, illetve a cellulit megelőzésében. A sportolás során fokozódik a vérkeringés , a méreganyagok gyorsabban kiürülnek a szervezetből, az izmok is erősödnek, csökken a súlyfelesleg. A bőr összességében feszesebbé válik és csökken az alatta lévő zsírszövet mennyisége is, ami a narancsbőr enyhülésével jár.