Így csillapítsa a visszeres fájdalmat

Szerencsére a visszérbetegség kezeléséhez kezdetben nincs szükség kórházi tartózkodásra és hosszú rehabilitációra.

Néhány életmódbeli változtatással, mint például mozgással, a felesleges kilók leadásával és nem túl szűk cipők viselésével eredményesen kezelhetjük a fájó visszereket. Csak a betegség előrehaladott állapotában lehet szükség műtétre.

Egyszerű, de nagyszerű: a kompressziós harisnya

A visszérbetegség kezelésének első lépése általában kompressziós harisnya viselése. A harisnya összepréseli a lábat, ezáltal a vénák és a lábizmok gyorsabban keringetik a vért. A harisnyát egész nap viselni kell, a nyomás mértéke típustól és márkától függ.

A ruhadarabhoz gyógyászati segédeszközöket árusító boltokban, de akár gyógyszertárakban is hozzá lehet jutni. A vásárlásnál figyeljünk arra, hogy jó méretet válasszunk. Mérjük le a lábunk hosszát mérőszalaggal és a harisnyákon található táblázat segítségével válasszuk ki a megfelelő méretet. A kompressziós harisnyáknak erősen kell tartaniuk, de nem jó, ha nagyon szorosak. Fontos, hogy egész nap viseljük a harisnyát.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A kompressziós harisnya egész napos használata elősegíti lábunkban a vérkeringést.

A kompressziós harisnya egész napos használata elősegíti lábunkban a vérkeringést.

Orvosi kezelések

Ha a betegség olyan előrehaladott állapotban van, hogy az otthoni terápia nem használ, még számos komolyabb kezelési mód közül válogathatunk. A szkleroterápia során az orvos speciális folyadékot fecskendez az erekbe, melyek hatására a kitágult vénák összehúzódnak. Pár hét elteltével a kezelt visszér elhalványul, majd eltűnik. Lehetséges, hogy egy vénát többször is kezelni kell, de a nagyobb seprűvénák és a nem nagyon előrehaladott állapotú visszértágulatok ezzel a módszerrel viszonylag eredményesen kezelhetőek.

A létezeres műtétek szintén a nagyobb seprűvénák és a kevésbé előrehaladott visszértágulatok ellen hatásosok. A beavatkozás során a sebész néhány milliméteres metszést ejt a lábon, és lézerszondát vezet az erekbe, amelyeket lézerfény segítségével elzár. Ennek következtében javul a láb vérkeringése, a keringés a mélyvénás rendszer felé terelődik.

A visszéreltávolítást rádiófrekvenciás katéterrel is el lehet végezni, ezt az eljárást a nagyobb visszértágulatoknál szokták alkalmazni. Ennek során a kitágult érbe katétert vezetnek, amelyen keresztül rádiófrekvenciás energiát juttatnak a véna falára. A hőhatás következtében a véna elzáródik, így a vér az egészséges vénákon keresztül folyik tovább.

A sztripping a mélyen elhelyezkedő vénák károsodott szakaszainak eltávolítását jelenti, ma már ritkán alkalmazzák ezt az eljárást.

A phlebectomia során az orvos kisebb visszértágulatokat távolít el úgy, hogy apró szúrásokat ejt a bőrön.

Az endoszkópos műtétet csak előrehaladott esetben alkalmazzák, ennek során az orvos egy kis kamerát vezet az erekbe, hogy bezárja, majd eltávolítsa a visszértágulatokat .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Változóan felhős idő várható a legtöbb helyen többórás napsütéssel, majd délután délnyugat felől elkezd növekedni, vastagodni a felhőzet. Az esti óráktól az északnyugati, nyugati tájakon már előfordulhat havas eső, havazás. Az északnyugati, nyugati szél az ország északkeleti felén nagy területen megerősödik, egy-egy viharos széllökés is előfordulhat, majd délután délnyugat felől egyre többfelé átmenetileg mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul. Késő este -3 és +5 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.