Ha pusztít az antibiotikum (x)

Ma már szinte mindenki tudja, hogy az antibiotikum-kúra következményei elkerülhetőek. A bűvös szó a PROBIOTIKUM. De hogy mikor, mennyit és melyiket érdemes beszedni, hogy az valóban hatásos legyen, az már nem feltétlenül egyértelmű. Cikkünkben segítünk leegyszerűsíteni a kérdést.

probiotikum

Napjainkban egyre többet hallani arról, hogy a gyomor-bélrendszerben élő különböző mikrorganizmusok (baktériumok, vírusok, gombák) összessége, a bélflóra, tulajdonképpen önálló szervként működik. Nemcsak az emésztésben és a szerves anyagok lebontásában segít, de az immunrendszer működésében is fontos szerepet kap, emellett hatással van a hormonrendszer és az agy működésére, valamint létfontosságú enzimeket és vitaminokat termel.

Az antibiotikum a betegséget okozó rossz baktériumok mellett a jótékony hatású baktériumokat is elpusztíthatja, ami a bélflóra felborulásához vezethet, ezzel akár hasmenést előidézve, hosszú távon pedig egyéb betegségeket, például gyomorbélhurutot, Crohn-betegséget, depressziót, cukorbetegséget és allergiát okozva. A mikrobák számának és változatosságának csökkenésével kialakuló állapot, a diszbiózis, elkerülhető a szervezet számára nélkülözhetetlen baktériumok és mikroorganizmus visszatelepítésével.

Állítsuk helyre a bélflóra egészségét!

A bél mikrobiótájának helyreállításában sokat segít a probiotikus táplálkozás, vagyis a probiotikus kultúrát tartalmazó élelmiszerek, mint a joghurt, a kefir, az érett sajtok, a savanyú káposzta fogyasztása, és az emésztést megterhelő, zsíros, cukros, fehér lisztes, túlfinomított ételek elhagyása is, de ez önmagában általában nem elég.

probiotikum

A rendelkezésre álló lehetőségek közül az Enterol az egyik legjobb választás az antibiotikum-kúra alatt, ugyanis különleges hatóanyaga, a Saccharomyces Boulardii nevű élesztőgomba nem érzékeny az antibiotikumokra. Nagy előnye tehát a baktériumalapú probiotikumokkal szemben, hogy egy időben bevehető az antibiotikummal, és nem csak órákkal később alkalmazható. Mivel az Enterol nem étrend-kiegészítő, hanem gyógyszer, hatékony és megbízható kiegészítő kezelést kínál az antibiotikum-kúra idejére. Mindamellett, hogy védi és regenerálja a bélflórát és a bélcsatornát, serkenti az immunvédelmet is, azaz a megelőzésben is fontos szerepet kap.

Ismerje meg a részleteket: https://www.enterolprobiotikum.hu/

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra