A fény gyógyít! Próbálta már?

Mire jó a polarizált fény?

Az 1900-as évek elején már járt Nobel-díj a fénnyel való gyógyításért, azóta pedig teljes sikertörténetet tudhat maga mögött a polarizált fény, aminek története még az ókori Egyiptomból indult, egy magyar találmánynak köszönhetően pedig világhírű lett.

A természetes fénnyel való gyógyítást helioterápia néven ismerték az ókorban, és már Hippokratész is írt arról, hogy a fénynek milyen jótékony hatásai vannak. Használták kelettől nyugatig, Indiától Európáig, ám először akkor figyeltek fel igazán a módszerre, amikor Niels Ryberg Finsen (1860-1904) dán orvos fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat kapott 1903-ban mesterséges napfényt kibocsátó készülékéért, mellyel kimagasló eredményeket ért el a bőrtuberkolózis különleges típusában szenvedő betegek kezelésében.

Hazánkban Fenyő Márta biofizikus és lézerspecialista fejlesztett ki olyan eszközt - Bioptron névvel -, ami polarizált fényt állít elő, és használatával stimulálhatók a sejtek, javul az anyagcsere, erősödik az immunrendszer, és gyorsabban gyógyulnak a sebek. A készüléket ma már számos betegség gyógyításában eredményesen használják, és állandó kelléke a kozmetikusoknak, szépségszalonoknak is.

Hogyan hat a fény?

A fény nemcsak a kedélyünkre lehet jó hatással: hat az anyagcserére és a gyógyulási folyamatokra is. A polarizált fénynek ezt a tulajdonságát lehet igazán kihasználni: amikor a speciális, UV-mentes fényenergia minimális hőhatást keltve behatol a szövetekbe, fokozza a szervezet működését, azaz öngyógyító mechanizmusokat aktivál.

Mit gyógyít?

A Bioptron-fényterápia önmagában és kiegészítő kezelésként is eredményesen alkalmazható sebgyógyításra (sérülések, égések, fekély, felfekvés), fájdalomcsillapításra, reumatikus panaszokra, inak és ínszalagok lágyszöveteinek sérüléseinek gyógyítására, bőrbetegségek kezelésére. A kezeléseket otthon is lehet végezni, naponta többször, betegségtől függően hosszabb-rövidebb ideig. Ismert mellékhatása nincs, a bőrt nem károsítja.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra