Hogyan erősítenek a gyógynövények?

Sokszor halljuk, hogy a betegségek megelőzésének kulcsa az immunrendszer, vagyis a szervezet természetes védekezőképességének erősítése. Mit is értünk ez alatt, és hogyan segíthetnek ebben a gyógynövények és növényi gyógyszerek?

Az, hogy megbetegszünk-e, attól függ, mennyi kórokozónak van kitéve a szervezetünk és döntő jelentőségű az is, hogy saját védekező rendszerünk mennyire képes kiküszöbölni a szervezetünkbe jutó kórokozó csírákat. A növényi eredetű szerek a természetes gyógymód hatékony segítői.

Szervezetünk és ellenálló képességünk jelentősen gyengülhet, ha állandóan feszültek vagyunk, keveset alszunk, túl keveset mozgunk, vagyis ha nincsen egyensúlyban a munka, a pihenés és a szabadidő. Káros következményei lehetnek immunrendszerünkre nézve annak, ha elégedetlenek vagyunk a munkakörülményeinkkel, szenvedünk a kapcsolatainkban, pénzügyi problémákkal küzdünk, vagy nem érezzük jól magunkat az otthonunkban, esetleg állandó zajterhelésnek vagyunk kitéve.

Gyógynövények Megnézné, melyik gyógynövény milyen betegségben lehet segítségére? Természetes gyógymódok rovatunkban sok hasznos információt talál, kattintson! Az ellenálló képesség milyensége függ a táplálkozástól is. Aki rendszerint kapkodva eszik, az friss és éltető anyagokban gazdag ételek helyett gyakran édes és zsíros ételeket fogyaszt, megfosztva ezzel immunrendszerét attól a lehetőségtől, hogy megerősödve útját állja a behatoló csíráknak.

Növényi gyógyszerek: hogyan erősítenek?

Ha védelmi rendszerünk összeomlik, testünkben könnyen elszaporodnak a kórokozók , így minden ajtó nyitva áll a baktériumok, vírusok és gombák előtt. Ilyenkor sok minden szól amellett, hogy az orvossal felírassunk magunknak valamilyen antibiotikumot a gyors gyógyulás reményében, azonban ez esetben nemcsak a kórokozó, hanem a hasznos baktériumokkal is végeznek a gyógyszerek.

A gyógynövények nagyon sokat segítenek az immunrendszer megerősítésében

A gyógynövények nagyon sokat segítenek az immunrendszer megerősítésében

Eltekintve attól, hogy a csírák bizonyos körülmények között rezisztenssé válhatnak, az általában gyorsan ható vényköteles antibiotikumokkal megfosztjuk szervezetünket attól a lehetőségtől, hogy segítsen magán és önállóan visszanyerje egészségét - pedig éppen ezáltal kerülhetnénk ki megerősödve a betegségből és védekezhetnénk sikeresen az újabb kórokozók ellen.

A mesterséges antibiotikumok szedésével átvészeljük ugyan a betegséget, de a szervezetünk legyengül a betegségtől és a beszedett antibiotikumok hatására a testünkben honos "jó" baktériumok károsodnak, pusztulnak. Ha ezután egy újabb csíra akad az utunkba, az immunrendszerünknek alig lesz ereje az újabb védekezéshez.

A természetes gyógymód előnyei

A természetes növényi gyógyszerek erősítik az immunrendszert, segítik a test természetes működését:

  • Jobban alszunk, erősebbnek érezzük magunkat, kevésbé vagyunk kiszolgáltatottak a betegségnek
  • Csökkentik a baktériumok számát
  • Segítenek a szervezet védelmi rendszerének felépítésében
  • Támogatják legfontosabb méregtelenítő szervünk, a máj működését
  • Vitaminokkal és ásványi anyagokkal látják el a szervezetet
  • Erősítik a bél nyálkahártyáját, így az meg tudja különböztetni egymástól a "jó" és a "rossz" baktériumokat
  • Gondoskodnak arról, hogy testünk jól át legyen öblítve: így kikerülnek belőle a bomlástermékek, például az elpusztult kórokozók maradványai
  • Fertőtlenítő és hámosító hatásuk révén hozzájárulnak a megfelelő sebgyógyuláshoz

Az igaz, hogy növényekkel lassabban, de egészségesebben és erősebben érjük el a célunkat - feltéve persze, hogy nincs feltétlenül szükség mesterséges antibiotikumra -, de a természetes gyógymód hatására a szervezet könnyebben végez a kórokozókkal, és jobban elbánik az esetlegesen felbukkanó újabb csírákkal is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra