Így készítsünk fürdősót!

Sajnos, nem jutunk el annyiszor gyógyfürdőbe, ahányszor a szervezetünknek szüksége lenne a vízben oldott ásványi anyagok gyógyító erejére. Szerencsére, relaxáló hatású fürdősókat otthon is könnyen készíthetünk.

A fürdősók legfontosabb alapanyaga a Epsom-só vagy keserűsó (ezt patikákban, bioboltokban vagy internetes áruházakban vásárolhatjuk meg), de szinte bármilyen sót felhasználhatunk, ezek ugyanis csak javítják a fürdősó hatékonyságát. A himalája-só például nagyobb mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat, ezért érdemes a fürdősóhoz keverni.

Miért jó a fürdősó?

A sónak - legyen szó akár kősóról, akár tengeri sóról - méregtelenítő, kiegyensúlyozó hatásai is vannak, szépíti, a bőrünket, ellazítja az izmokat is. Az arra érzékenyeknél azonban irritációt válthat ki, és száríthatja is a bőrt, ezért a fürdősó használata után mindenképpen zuhanyozzunk le, és a testápoló krém használatáról se feledkezzünk el.

Melyik fürdőt válasszuk? Magyarországot nyugodtan nevezhetjük a gyógyvizek hazájának is, hiszen világviszonylatban is kiemelkedő a termálvízkészlete: számos kisebb-nagyobb gyógyfürdő található itthon, melyeket mindenképpen érdemes kipróbálni. Hova érdemes ellátogatni? Nem elengedhetetlenül szükséges, de a fürdősó relaxáló, gyógyító hatását jelentősen növelheti, ha valamilyen illóolajat is hozzákeverünk. A stresszoldáshoz használhatunk rózsát, levendulát, ylang ylangot, gerániumot. Frissítő hatású, a koncentrálást segíti például a citrom, a narancs, a grapefruit, a bergamott. Ha esetleg megfáztunk, akkor a borsmenta vagy az eukaliptusz is jó választás lehet, mert ezek segítenek feloldani a letapadt váladékot, kitisztítják a légutakat is.

Relaxáló fürdősókat otthon is készíthetünk

Relaxáló fürdősókat otthon is készíthetünk A fürdősóba keverhetünk szódabikarbónát (fertőtlenít, méregtelenít, szagtalanít, emellett pedig lágyítja is a vizet), gyógyiszapot is. Ez utóbbiak jót tehetnek a fáradt ízületeknek, de azoknak is érdemes kipróbálni ezeket, akik valamilyen bőrbetegségben szenvednek, például gyulladt pattanásokkal küzdenek.

Az alaprecept meglehetősen egyszerű, ezt tetszés szerint variálhatjuk különböző illóolajokkal vagy akár olajkeverékkel is. Egy nagyobb tálban keverjünk össze 6 rész durvára őrölt tengeri vagy kősót, 3 rész Epsom sót , 1 rész szódabikarbónát, illetve gyógyiszapot. Tegyünk hozzá 5-10 cseppet a kedvenc illóolajunkból, majd alaposan keverjük össze. Tegyük egy jól zárható üvegbe, és tartsuk sötét helyen. Fürdéskor tegyünk néhány evőkanálnyit a meleg vízbe, majd kavargatva oldjuk fel a fürdősót. Legalább húsz percig élvezzük a meleg, sós víz megnyugtató hatását.

A sós kádfürdő nem javasolt nyílt sebek, súlyos bőrgyulladás, lázas betegségek, és súlyos szívbetegségek esetén. A só ugyanis irritálhatja a bőrt, a meleg víznek pedig értágító hatása is van. A fürdősók nem javasoltak várandós kismamáknak, illetve három év alatti kisgyermekeknek sem. Vigyázzunk, hogy a fürdősós víz véletlenül se kerüljön a szemünkbe, fürdőzés után pedig alaposan öblítsük le a sómaradványokat a bőrről.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Délnyugat felől tovább folytatódik a felhősödés, ezzel együtt a csapadékhajlam is fokozatosan növekszik. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra