Új, alternatív módszereket hajlandó támogatni az amerikai katonaság. Az agysérülések és a poszt-traumatikus stressz hatásainak leküzdésére négymillió dolláros programot indított, amely felkarolja a bioenergetikát, a jógát, a transzcendentális meditációt és többek között a csikungot is, értesült a Wired.
Egy kongresszusi tanulmány szerint az iraki és az afgán veteránok 17 százaléka szenved PTSD-ben, azaz poszt-traumatikus stresszben, a tavaly nyári felmérések szerint pedig közel 3300 csapat túlélőit diagnosztizálták TBI-vel, azaz traumatikus agysérüléssel, a Columbia University felmérése szerint mindezen komplikációk kezelése közel 35 milliárd dollárba is kerülhet, ha a kezeléseket a katonák élete végéig fenn kell tartani. Ezek után érthető, ha a kormány további gyógymódokat keres a katonák egészségi állapotának javítására. Mégis meglepőnek hat a közelmúlt azon projektfelhívása, amelyben a védelmi minisztérium "bizonyítékokkal alátámasztott egészségügyi módozatokat keres és támogatja az alternatív gyógymódok használatát, amennyiben azok hasznosnak bizonyulnak."
A projekt összesen négymillió dollárt áldoz az újszerű megközelítések klinikai mélységű vizsgálataira. Az eredeti szövegezés szerint kutatás tárgyául szolgálhat zenei, művészeti, táncon vagy akár házi- vagy egyéb állatokon alapuló terápiás megoldás, masszázsterápia, virtuális valóság, akupunktúra, transzcendentális meditáció és jóga is. Pályázni lehet olyan megközelítésekkel is, amely a kognitív funkciókat javító szervesanyag-alapú kezelésekkel és táplálkozás-kiegészítőkkel, valamint a TBI-vel, PTSD-vel, depresszióval, krónikus feszültésggel vagy drogfüggéssel diagnosztizált páciensek hangulatát javítanák. Kutathatóak emellett az olyan bioenergiás terápiák is, mint a csikung, a reiki, az akupunktúra és a távgyógyítás is, a pályázóknak azonban minden esetben részletezniük kell, hogy a katonaság számára az adott gyógymódok miért bizonyulhatnak hasznosnak. A program nemcsak a gyógymódok fizikai és fiziológiai hatásait kívánja felmérni, hanem azt is, hogy ezen kezelések hogyan hatnak az egyes nemekre.
Az amerikai katonaság már korábban is foglalkozott a nem-hagyományos megközelítésekkel: a DARPA, a védelmi minisztérium kutatási részlege már korábban vetett be természetes táplálék-kiegészítőket is, egy 1973-as, a részleg számára összeállított tanulmány szerint a szovjet haderő jóval Amerika előtt járt a jóga és a telekinézis kutatásában.