A kutatás legjobban kiemelt pontja mindenhol az volt, hogy akik kedvelik a keserű ízeket - a feketekávét, a retket, a zellert vagy éppen a sört - azok a szadistákra jellemző tulajdonságokat vizsgáló teszteken (mint például nárcizmus, pszichopátia vagy machiavellizmus) is magasabb pontszámokat kaptak.
A két, egyenként csaknem ötszáz résztvevővel végzett kísérletet összefoglaló tanulmány mögött Christina Sagioglou és Tobias Greitemeyer szociálpszichológusok állnak, mindketten a University of Innsbruck kutatói. Elmondásuk szerint a keserű ízek kedvelőinél kimagaslóan nagy számban voltak kimutathatók az összességében "kellemetlen" személyiségjegyek .
Akik a keserű ízeket választják, azok kellemetlenebb személyiségjegyekkel rendelkezhetnek
Egy korábbi ausztrál kutatásból például az derül ki, hogy az édes fehérbor kedvelői neurotikusabbak és kevésbé nyitottak azokhoz képest, akik a száraz fehérbort kedvelik, egy 2011-es amerikai kutatás pedig azt állítja, hogy az édesebb ételek kedvelői sokkal kedvesebbek és segítőkészebbek.
Az adatgyűjtés azonban felvet néhány módszertani kérdést. A kutatók ugyanis ahelyett, hogy a megkérdezett alanyokat különböző ételekkel vagy italokkal tesztelték volna, egyszerűen csak kérdéseket tettek fel nekik. Mindehhez a Magyarországon kevéssé ismert crowdsourcing rendszert használták, amely gyors munkavégzésekhez, kérdőívkitöltésekhez ideális.
Ez a tesztkérdéses módszer azonban téves eredményeket szülhet, ugyanis ételpreferenciáinkkal kapcsolatos válaszaink pillanatról pillanatra változnak. Mindezek miatt nemcsak arra a kérdésre fogunk máshogy válaszolni, hogy mi a kedvenc ételünk, hanem arra is, hogy adott helyzetben hogyan viselkednénk.