A kutatásból az derült ki, hogy a spermadonoroktól származó gyerekek, akiket egyedülálló anya nevel, nem hiányolják az apukát. A vizsgálatba 51 egyedülálló nőt vontak be, akiket spermabankból vett spermiummal mesterségesen termékenyítettek meg .
Az eredmények ellentmondanak azoknak a feltevéseknek, amelyek szerint az egyedülálló anyák által nevelt gyerekek etikátlanul vannak megfosztva az apától, ami igen káros hatással van hosszabb távon a pszichés fejlődésükre.
Dr. Sophie Zadeh, a kutatás vezetője az anyákat, tanárokat és a gyermekeket kérdezett meg arról, hogy hogyan élik meg a mindennapjaikat. Ezeket az eredményeket összevetette azoknak a válaszaival, aki hagyományos családban nevelkednek. A kutatásban részt vevő gyermekek 4–9 évesek voltak.
„Az eredményeink azt bizonyítják, hogy az egyedülálló anyákkal kapcsolatos társadalmi előítéletek, amelyek szerint férfiellenesek, illetve nem képesek ellátni az igényeik szerint a gyerekeiket, nem bizonyulnak megalapozottnak” – nyilatkozta Dr. Zadeh. Az eredmények ugyanis nem mutattak szignifikáns különbséget az egyedülálló anyák által nevelt, és a hagyományos családban nevelkedő gyerekek ellátottsága között.
A spermadonort kereső nők aránya 2000 óta több mint 50 százalékkal nőtt. Nagy-Britanniában manapság évente körülbelül 2500 nő esik teherbe spermadonortól származó spermiumtól. Az első állami spermabank Birgminghamben jött létre 2012-ben. De nagyon sokan fordulnak magán, főleg tengerentúli spermabankokhoz.
Forrás: telegraph.co.uk