A különféle technikai eszközökhöz kapcsolódó sérülések száma évről évre nő, és egy az Egyesült Államokban végzett felmérés szerint a legveszélyeztetettebbek a gyerekek.
A teniszkönyökhöz hasonlóan például, azoknál, akik túl sokat nyomkodják BlackBerry-jük billentyűit vagy iPad-jük érintős képernyőjét, izom-, ín- vagy idegsérülések jelentkezhetnek. Az ezt követő fájdalmas állapotot gyűjtőnéven ismétlődő terheléses sérülésnek (RSI) nevezi a szakirodalom, melyek közül a legsúlyosabb a kéztőcsatorna szindróma, amit a tartós igénybevétel vált ki, és a kéz, illetve az ujjak izomkárosodásával, valamint zsibbadtságával jár. A mutatóujj merevedése egy másik gyakori probléma, mely során az ínak begyulladnak, és az ujj hajlított állapotban marad. Egyes súlyos esetekben a beteg keze vagy ujja annyira bedagadhat a bőr alatt felgyülemlett folyadéktól, hogy már csak a műtét jelenthet megoldást.
Az című lapban még 2010-ben megjelent egy tanulmány, amelyben arra hívják fel a figyelmet a szakemberek, hogy a mobiltelefonok túlzott használata konstans fülcsengést eredményezhet. Egy felmérés kimutatta, hogy azoknál, akik négy évnél régebb óta használják intenzíven a mobiljukat, kétszer nagyobb esélye volt a tinnitus - azaz a fülzúgás - kialakulásának. Ezt a kellemetlen állapotot van, aki megszokja, ám van, akinél már annyira zavaró, hogy közbeavatkozásra van szükség.
Egy viszonylag frissen azonosított, a fentiekhez hasonló rendellenesség a tenyér verejtékmirigyeinek gyulladása, melyet a PlayStation túlzásba vitt használata következtében tapasztalhatnak meg egyesek. Ennek hátterében a konzol hosszú időn át tartó erős szorítása áll, és először egy 12 éves svájci lánynál azonosították a tüneteket. A Sony szóvivője ugyanakkor fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy tévedés lenne a terméket hibáztatni mindezért, hiszen mint minden egyéb szabadidős tevékenység során, itt is azzal történik meg a baj, aki nem a józan ész keretei között használja az adott terméket.
Az ortopéd szakorvosok egyre több beteget fogadnak, akik Wii vagy Nintendo használat közben sérültek le, a balesetek között fejsérülések, vállficamok és csonttörések is előfordultak. Az orvosi szakirodalom már "Wiitisz" és "Nintendinitisz" néven emlegeti ezeket az eseteket.
Utolsóként meg kell említeni a "csendes halál" néven futó baleseteket, melyek során fejhallgatót viselő gyalogosok lettek gázolás vagy egyéb közúti baleset áldozatai. A legtöbb áldozat ilyen esetekben 30 év alatti, és az című lapban közzétett kutatás szerint az esetek kétharmadában a sérülést okozó jármű a baleset előtt dudált vagy egyéb módon jelzett, amit fejhallgató nélkül valószínűleg meghallott volna az áldozat.