Miért lehet ilyen állatok hegyes fogában keresendő .
"A kutyák foga tompább, így bár komoly sérüléseket okozhatnak, mégsem juttatják olyan mélyre a kórokozókat és a hagyott seb is nagyobb" - mondta a kutatás vezetője, dr. Brian Carlsen sebész. "A macskák foga éles és hegyes, így a harapásuk mélyre hatol, gyakran egészen az ízületekig, így a baktériumokat is el tudják juttatni ezekig a részekig. A seb is kicsi, gyakran nem is foglalkozunk vele, így a fertőzés gyógyítása is később kezdődik meg. A gyógyulás így lassú és fájdalmas lehet."
A kutatásban 193-an vettek részt, akik mindannyian macskaharapás miatt jelentkeztek a kórházban. 57 beteget (egy részüket azonnal, a többieket előzetes gyógyszeres kezelés után) bent is tartottak, átlagosan három napig. 38 betegnek kellett kés alá feküdnie: sebészi úton kellett kitisztítani a sebet és eltávolítani a fertőzött szövetet. 8 olyan eset is volt, melynél a páciensnek egynél több operációra, illetve helyreállító műtétre volt szükség. A harapás és az ellátás megkezdése között átlagosan 27 óra telt el.
A páciensek 14 százalékánál nem használt az antibiotikumos kezelés sem, ezért őket később meg kellett műteni.
"Sajnos, hajlamosak vagyunk alulbecsülni a macskaharapások komolyságát , főként azért, mert a kutyaharapásokhoz képest csak apró sebeknek tűnnek" - mondta dr. Carlsen, aki arra figyelmeztet, hogy ha a macskaharapás után feldagadt, vörös, meleg érzetű vagy fájdalmas területet veszünk észre a seb körül, azonnal forduljunk orvoshoz.