Rájuk a legveszélyesebb az óraátállítás

Sokak szervezetét megviselheti az óraátállítás, főleg az idősekre és a szívbetegekre lehet veszélyes.

Vasárnap elkezdődött a téli időszámítás, hajnali 3 órakor 2 órára kellett visszaállítani az órákat. A társadalom fele nem alkalmazkodik könnyen ehhez a változáshoz - mutatott rá Pintér Ferenc meteogyógyász, aki saját felmérésének eredményeit közölte az M1 vasárnap reggeli műsorában.

Óraátállítás: ezek a napokig tartó tünetek A hétvégi óraállítás miatt sokan ébredhetnek fáradtan és kialvatlanul, a dekoncentráltság pedig még néhány napig eltarthat. Legyünk kicsit elnézőbbek magunkkal, ha nem tudunk eléggé koncentrálni. Kattintson a részletekért!

A nagy meleg miatt a természet sem tudott felkészülni

A szakember a Facebookon indított szavazást, és a nagy többség arra szavazott, hogy az óraátállítást el kellene törölni. Abban ugyanakkor megoszlottak a vélemények, hogy a nyári vagy a téli időszámításra kellene-e átállni. A meteogyógyász szerint az elmúlt időszak rendkívül fontos lett volna arra, hogy az élővilág a kora őszi időjárásról átálljon a késő őszire. Ez most kimaradt, mert kánikulaközeli időjárás volt.

Sokak szervezetét megviselheti az óraátállítás. Fotó: iStock
Sokak szervezetét megviselheti az óraátállítás. Fotó: iStock

A következő napokban jelentős lehűlés következik. A nagy hőmérsékletváltozás miatt több lehet a baleset, megnövekedhet a stroke -os, infarktusos esetek száma is. Ezért a szívbetegekre és az idősekre ajánlott fokozottan odafigyelni - hangsúlyozta a szakember.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

A fátyolfelhőzetre, illetve erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Elsősorban a Kelet-Dunántúl és a Duna vonalának tágabb térségében egyre nagyobb számban alakulhatnak ismétlődő jelleggel záporok, zivatarok. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti, keleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. Késő estére 14 és 20 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra