Itt a nyár - ragyogó az idő, aki teheti, a szabadba megy, a szénanáthások számára azonban ez is kellemetlen időszak lehet. A nyári hónapokban leginkább a fűfélék pollenjei és a penészspórák okozhatnak allergiás panaszokat. A pázsitfűfélék egész nyáron gátolhatják a kiskertek gondozását, míg a nyár közepétől az elhanyagolt területeken rendkívüli módon terjedő parlagfű és feketeüröm átmenetileg akár el is menekíthet minket megszokott környezetünkből, vagy megkeserítheti a vidéki vakációt.
Miközben a legtöbb ember tényleg örül a nyárnak, amikor végre kiszabadulhat a négy fal közül, Európa lakói között a szénanátha gyakorisága egyre növekszik. Hazánkban az elmúlt évek felmérései alapján a lakosság 15-17 százalékát érintheti a megbetegedés. A légszennyezés növekedése, a különféle növényvédőszerek egyre gyakoribb alkalmazása, a dohányzás, az ételekben növekvő számú mesterséges anyagok és a városi élet növelheti a betegség előfordulási gyakoriságát.
Bár sokan hajlamosak a szénanáthát jelentéktelen betegségnek tartani, felmérések szerint a különböző súlyosságú tünetek jelentősen ronthatják a teljesítményünket és a pihenésünket egyaránt.
Az allergiás nátha, vagy ismertebb nevén a szénanátha az egyébként ártalmatlan (pl. pollenek, gombák, házipor) anyagokra adott gyulladási válaszreakció, mely kialakulásában az immunrendszer szabályozási rendellenessége játszik szerepet. A betegség a különféle pollenek koncentrációjának változásával, különböző intenzitással akár egész évben okozhat panaszokat, ráadásul az érintettek többsége egyszerre több provokáló anyagra is lehet allergiás. Napjainkban a betegséget leginkább a tünetek időtartama és a súlyossági fokozatai (enyhe, közepes-súlyos) alapján különböztetik meg.
Szelíd megoldás a tünetek csökkentésére: <a href="https://ad.adverticum.net/C/2201/3260864/326085400?" target="_blank">Luffeel® oldatos orrspray és tabletta</a>
A légúti allergiásoknak a tavasz és a nyár a legrosszabb: jön az orrdugulás, az orrfújás, a tüsszögés, a könnyezés időszaka. De szerencsére létezik egy szelíd gyógymód, amelynek alkalmazásakor csak ritkán lehet mellékhatások megjelenésére számítani.
A Luffeel® oldatos orrsprayben vivőanyagként alkalmazott fiziológiás sóoldat megakadályozza az orrnyálkahártya kiszáradását és segíti a váladék eltávolítását.
Adagolás:
Felnőtteknek és 12 év feletti serdülőknek: szokásos adagolás naponta 2-5-ször 1-2 befújás mindkét orrnyílásba.
A Luffeel® tabletta homeopátiás kombinációs gyógyszerkészítmény, amely a homeopátiás hagyománynak megfelelően alkalmazható az orr és a torok allergiás megbetegedései, valamint szénanátha esetén a tünetek csökkentésére.
Adagolás:
- Felnőtteknek és 12 év feletti serdülőknek: naponta 3-szor 1 tabletta
- 6-11 éves korig: naponta 2-szer 1 tabletta
- 6 év alatti gyermekeknek: naponta 1x1 tabletta
A Luffeel® oldatos orrspray és a Luffeel® tabletta kombinációs készítmények, melyek olyan monokomponensű szerekből tevődnek össze, amelyek egymás gyógyszerképeit kiegészítik.
A Luffeel® oldatos orrsprayt és Luffeel® tablettát csak a jóváhagyott javallatokra szabad alkalmazni!
Hirdetés
Dr. Peithner Budapest Kft.
1117, Budapest, Nádorliget u.8. E. épület fszt. 1. tel: (1) 431-8953.
www.heel.hu
P-084-luffeel-hirdetés-2015-jun