Ezért szellentünk büdöset

Szellenteni emberi dolog, és azt is tudja mindenki, hogy az nem túl kellemes „illatokkal” jár. De mi van akkor, ha a gázok még a szokásosnál is büdösebbek?

Mutatjuk, a Health.com gyűjtése szerint mi minden állhat a háttérben, ha a szokásosnál is büdösebb a szellentés.

A belekben élő baktériumok

Az emésztés során a belekben élő baktériumok olyan anyagokat, például hidrogén-szulfidot termelnek, amelyek a szellentést erős szagúvá tehetik. Az elfogyasztott ételek befolyásolhatják ezeknek a baktériumoknak a szaporodását.

Kénben gazdag ételek

A kénben gazdag élelmiszerek hatására szellentésünk záptojásra hasonlító szagúvá válhat. Az olyan keresztes virágú zöldségek, mint a brokkoli, a kelbimbó, a karfiol és a káposzta például ilyenek. Szintén kénben gazdag még a fokhagyma, a hagyma, a hüvelyesek, a cheddar sajt, a sör, a bor és az aszalt gyümölcsök is.

A kénben gazdag élelmiszerek is hatással vannak
A kénben gazdag élelmiszerek is hatással vannak ránk

Laktózérzékenység

Bizonyos embereknél az erőteljes szagokért a tej, a jégkrém, a sajt és az egyéb tejtermékek lehetnek a felelősek – ők általában laktózérzékenyek. Akinek ilyen betegsége van, annak vékonybeleiben nem szívódik fel a laktóz, hanem a végbélbe jutva erjedni kezd, és igencsak büdös lesz.

Raffinóz

Elsősorban borsófélékben, káposztában, karfiolban, brokkoliban, aszparáguszban, más zöldségekben és teljes kiőrlésű gabonafélékben lehet vele találkozni - többek között a raffinóz az oka a babfogyasztás utáni puffadásnak és gyakori szellentésnek.

Cukoralkoholok

A szorbitol és a xylitol cukormentes üdítőkben, rágókban és édességekben is megtalálható. Nem szívódnak fel teljesen a szervezetben, és a vastagbélbe kerülve rendkívül kellemetlen szagú gázok képződéséhez járulnak hozzá.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra