Tippek szájszag ellen

Mit tehetünk a kellemetlen szájszag ellen? Ha nem szervi betegség áll a háttérben, érdemes elolvasni tanácsainkat, amelyben nemcsak higiéniai tippeket adunk.

A rossz szájszag sok kellemetlen pillanatot okozhat, és bár számos betegség állhat a halitózis hátterében, a legtöbbször mégis a nem megfelelő higiénia az ok.

Igyunk elég vizet!

Büdös? A kellemetlen szájszag az egyik legkínosabb egészségügyi probléma, melynek hátterében nemcsak az ápolatlanság állhat. Sokan azonban nem is érzékelik, hogy büdös a szájuk. Hogyan deríthetjük ki és mit tehetünk ellene? - kattintson ide!

A szájszag elsődleges oka a száj nyálkahártyájának a kiszáradása. Bár számos ok állhat ennek hátterében, a gyógyszerektől bizonyos betegségekig, a legtöbbször mégis a túl kevés folyadék miatt szárad ki a szánk. A víz azonban nedvesen tartja azt, így a rossz szagokat okozó baktériumok nem tudnak elszaporodni. Azoknak különösen fontos a plusz folyadékbevitel, akik hajlamosak nyitott szájjal aludni, horkolni.

Vizsgáljuk felül az étrendünket!

Azzal mindenki tisztában van, hogy a hagymás, fokhagymás ételek miatt (ideiglenesen) rossz lehet a szájszagunk, de azt kevésbé tudjuk, hogy a túl savas ételek is okozhatnak kellemetlen lehelletet, akárcsak a túl fűszeresek, vagy éppen a nehéz, zsíros fogások, melyek miatt éghet a gyomrunk. Együnk több zöldséget és gyümölcsöt, rendszeresen rágcsáljunk nyers almát, sárgarépát vagy zellerszárat, ezek ugyanis természetes "fogtisztítóként" működnek, és serkentik a nyáltermelődést is.

Ápoljuk a fogainkat naponta kétszer!

Ebbe nem csak a fogmosás tartozik bele, hanem a fogselyem használata is. A fogak között ugyanis megtelepedhetnek a kellemetlen szájszagot (és súlyos betegségeket, gyulladásokat) okozó baktériumok is. Ezeket a hagyományos fogkefével nem, vagy csak nagyon nehezen lehet eltávolítani. Ha nem használunk rendszeresen fogselymet, akkor evéskor ezeket a baktériumokat is "tápláljuk", amelyek a tápanyagok hatására jobban elszaporodhatnak. Ne feledkezzzünk el a nyelvünkről sem, az ízlelőbimbók között ugyanis megtelepedhetnek a kórokozók, melyek melléktermékei a rossz szagokat okozzák.

A rossz szájszag sok kellemetlen pillanatot okozhat, és bár számos betegség állhat a halitózis hátterében, a legtöbbször mégis a nem megfelelő higiénia az ok

A rossz szájszag sok kellemetlen pillanatot okozhat

Használjunk alkoholmentes szájvizet!

Az alapos öblögetéssel olyan területeket is tisztábban tarthatunk a szánkban, amelyeket fogkefével nem tudunk elérni. Azért alkoholmentes szájvizet válasszunk, mert az alkohol (bár fertőtlenítő hatású), igen erőteljesen kiszárítja a nyálkahártyát. A szakemberek szerint az egyik olyan hatóanyag, melyet érdemes keresni, a cink. Ez ugyanis semlegesítheti a kellemetlen szagokért felelős kénvegyületeket.

[TOP-CIKKEK-AJANLO]

Rágózzunk!

A rágózás nemcsak felfrissíti a lehelletet, de hosszabb távon is lehetnek előnyös hatásai. A rágás hatására ugyanis több nyál termelődik, így az átmossa a száj belsejét, nedvesen tartja a nyálkahártyát és segít megelőzni, hogy a szájszagot okozó baktériumok megtapadjanak a száj belsejében.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

A fátyol- és átmenetileg megnövekvő gomolyfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, a nyugati országrészben erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon helyenként viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 18 és 24 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra