Hogyan hat az első koronavírus elleni gyógyszer?

Az Európai Bizottság megállapodott az amerikai Gilead Sciences gyógyszergyártóval, hogy a következő hónapokban az EU és az Egyesült Királyság betegei számára hozzáférhetővé válik a Veklury vírusellenes készítmény. De pontosan milyen esetekben és hogyan működik ez a szer?

A remdesivir nevű gyógyszerről fontos tudni, hogy csupán a betegek kezelésére szolgál, tehát szemben egy lehetséges jövőbeni vakcinával nem megelőzésre való. "A hatóanyag a vírus szaporodását, sokszorozódását gátolja meg sejten belül" - ismertette az InfoRádióban Jakab Ferenc virológus, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője. Mint arról a Házipatika.com is beszámolt , a gyógyszer az Európai Unióban csakis a súlyosabb állapotban lévő COVID-19-betegek kezelésére kapott engedélyt, miután az első tesztek vegyes eredményeket produkáltak.

Nem lesz kötelező a koronavírus-oltás Napról napra kerülünk ahhoz, hogy forgalomba kerüljön az első koronavírus ellen védő vakcina. Így egyre aktuálisabb a kérdés: vajon felveszik majd a kötelező oltási programba, vagy mindenki egyénileg dönthet arról, hogy beadatja magának? Részletek itt.

A szakember kitért arra is, hogy a Pécsi Egyetem laboratóriumában jelenleg is több más hatóanyagot tesztelnek. "Úgy a hazai, mint a külföldi partnerek bevonásával végzett vizsgálatokban vannak olyan szerek, amelyek nagyon jól bizonyítottak a laborvizsgálatokban,

és drasztikusan csökkenteni tudták a vírus fertőzőképességét, sejtbeli szaporodását" - fogalmazott.

A laborban végzett elsődleges vizsgálatok után a következő lépésben a klinikai tesztelésre kerülhet sor, amelyet a magyar kollégák várhatóan itthon végeznek majd, illetve annyi már bizonyos, hogy a partnerországok közül Ausztria is szervez klinikai vizsgálatokat.

A koronavírus miatt újra megnyitottak a borablakok Firenzében, amelyeket a pestisjárvány idején használtak a 17. században. Hogyan kell ezt elképzelni? Megnézheti az nlc.hu cikkében.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Utca emberét kérdeztük, tudja-e mi az anafilaxiás sokk

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +12 °C

Az összefüggő felhő- és csapadékzóna északkelet felé levonul, mögötte a több-kevesebb napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható és egy átmeneti szünetet követően záporok, zivatarok, néhol akár heves zivatarok is kialakulhatnak intenzív csapadék kíséretében. A Délnyugat-Dunántúlon a legkisebb a csapadék esélye. A délkeleti, majd délnyugatira forduló szél helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet a tartósan felhős és csapadékos északkeleti tájakon 15 és 20, másutt többnyire 21 és 27 fok között várható. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. A változékony idő mellett a frontérzékenyek tüneteit napközben kettős fronthatás erősítheti fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra