Szokások, amelyek erősítik az immunrendszert

A hideg idő beköszöntével érdemes szervezetünk védekezőképességét kicsit felturbózni. Már néhány egyszerű tanács betartásával is segíthetjük immunrendszerünk működését.

Mindig mossunk kezet!

Bár gyerekkorunkban megtanuljuk, mennyire fontos a rendszeres kézmosás, felnőve mégis hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla. Pedig egészségünk érdekében fontos lenne, hogy minden étkezés előtt legalább 30 másodpercig szappannal megmossuk a kezünket. De ugyanígy hasznos lehet utazások után is (főleg, ha sokat utaztunk tömegközlekedési eszközökön).

Kezdjük a reggelt gyömbéres turmixszal!

A népi gyógyászatban már évszázadok óta használják a gyömbért, legfőképpen, mert segíthet a különböző fertőzések legyőzésében, gátolja a baktériumok elszaporodását, sőt rövid távon még az émelygést is megszünteti. Ebben a megfázós időszakban érdemes hát reggelente a gyümölcsturmixunkba egy kis friss gyömbért is reszelni.

Kezdjük a reggelt gyömbéres turmixszal
Kezdjük a reggelt gyömbéres turmixszal!

Együnk minél több keresztesvirágú zöldséget!

A legjobb lenne, ha minden nap legalább két adag keresztesvirágú zöldséget elfogyasztanánk, legyen szó brokkoliról, karfiolról, bimbós vagy fodros kelről, esetleg káposztáról. Együk nyersen vagy párolva, így tartalmazzák ugyanis a legtöbb tápanyagot.

Igyunk sok vizet!

A megfelelő folyadékbevitel ebben az időszakban is nagyon fontos. Figyeljünk oda, hogy naponta legalább másfél-két litert megigyunk. Ha nehezen csúszik, ízesítsük bátran citrommal vagy akár gyömbérrel.

Figyeljünk az éjszakáinkra is!

Egészségünk érdekében fontos, hogy az éjszakákat pihentető alvással töltsük. Egy felnőtt embernek - egyéni igényektől is függően - 6-10 óra alvásra van szüksége. Ha folyamatosan kialvatlanok vagyunk, szervezetünk sokkal fogékonyabb lesz a betegségekre.

A szervezet védekező rendszerében nincs karmester, a túlzott mosakodás nem szerencsés, a tudatos táplálkozás pedig döntő jelentőségű. Dr. Kádár János belgyógyász-immunológus segítségével igyekeztünk jobban megérteni az ember rejtélyes immunrendszerét.

Kerüljük a túlzott koffeinfogyasztást!

A reggeli, életmentő gőzölgő kávéról természetesen nem kell lemondani, arra azonban érdemes figyelni, hogy ebben az időszakban ne vigyük túlzásba a kávé- vagy koffeinfogyasztást. A túl sok koffein ugyanis nemcsak dehidratáló hatású, de gyengíti szervezetünk ellenállóképességét is.

Mozogjunk rendszeresen!

A rendszeres testmozgás az egyik legjobb, amit tehetünk, hogy egészségesek és energikusak legyünk még az őszi időszakban is. Lehet, hogy eleinte nehéz lesz rávenni magunkat, hogy elmenjünk egy edzőterembe, de meglátjuk majd, hogy megéri a fáradság!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Derült lesz az ég, azonban főleg a Dunántúlon maradhatnak felhős körzetek, de csapadék nem valószínű. Párássá válik a levegő, helyenként - nagyobb eséllyel délnyugaton, nyugaton és északkeleten - köd is képződhet. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között alakul, de helyenként gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra