Nemcsak gyógyulási, hanem üdülési szándékkal is érdemes felkeresni a csendes, jó levegőjű Bükkszéket Hevesben. Az egyedülálló összetételű gyógyvíz megalapozta turizmusát, és ma mintegy 700 szálláshely várja az odaérkezőket.
A Nyugat-Bükk és a Mátra találkozásánál, a Tarna-völgy szélén, festői környezetben található a Salvus gyógyvízről híressé vált kis falu. Lakóinak száma nem éri el a 900 főt, a nyári hónapokban ennek a többszöröse lakik itt. A gyógyfürdő igazi vonzerő a strandolni, fürdeni vágyóknak, és aki egyszer megmártózott a körmedencében, megérezte a 40 Celsius-fokos víz jótékony hatását, biztos, hogy újra felkeresi. Az 540 méter mélyről felszínre kerülő Salvus víz titka az összetételében keresendő: egyedülállóan magas az oldottanyag-tartalma, amelyben a nátrium, klór, kálium, bróm, jód, fluor és hidrogén-karbonát is nagy százalékban van jelen. A fürdő főként mozgásszervi megbetegedéseket enyhít, és jelentős az egészségkárosodást megelőző hatása. Ivókúraként is alkalmazzák gyomorhurut, gyomorsavtúltengés, légúti panaszok, cukorbetegség kezelésére.
Az országban az egyik legolcsóbb strand a bükkszéki, amelyet a helyi önkormányzat üzemeltet: a 900 forintos felnőttbelépő igazán pénztárcakímélő. Ezért a pénzért igénybe vehető a gyógyvízzel teli körmedence, és a mellette található másik, nem annyira meleg gyógymedence, illetve az ezer négyzetméteres feszített víztükrű uszoda - fizetős, 136 méter hosszú csúszdával -, de van egy gyermekmedence is.
Az önkormányzat üzemelteti az ifjúsági tábort, ahol faházak és vendégházak találhatók, 2-11 fő közötti szobánkénti elhelyezéssel és saját étteremmel, 380 fős befogadóképességgel. Az Egri úti kemping száz férőhelyig tud lakókocsival érkezőket és sátorozókat fogadni. Ezenkívül több magánpanzió található a strand közelében.
Bükkszék látnivalója a torony nélküli Árpád-kori templom, valamint a Kézművesház tisztaszobája, és a korabeli mesterségeket bemutató tárlat is tartogat érdekességet. Az 1300-as években épült Pósvár romjai a romantikázó pároknak kínálnak búvóhelyet.