Fontos a rendszeres gyógyszerhasználat, ha allergiások vagyunk?

Ritkán fordul elő, hogy valakit egyik évről a másikra teljesen elkerüli az allergia: a tünetek legtöbbször jól kiszámítható időszakban érkezhetnek meg. Éppen ezért fontos a rendszeres gyógyszerszedés - így elkerülhetjük a legsúlyosabb rohamokat!

Akár 365 napon át egy évben...

Ha valakiről kiderül, hogy allergiás, akkor jó eséllyel már hónapokkal előre meg tudja mondani, hogy mikor és hogyan jelentkeznek majd a tünetei: a szezonális allergia a különböző növények virágzásától függ , míg az állatszőrre vagy poratkára allergiások tudják, hogy egész évben jelentkezhetnek náluk a tünetek.

Időben orvoshoz!

Éppen ennek "köszönhetően", az allergiás hetekre, hónapokra érdemes jó előre felkészülni: a nyugodtabb, tünetmentes időszakban menjünk el orvoshoz. Itt megállapítják, hogy a korábbi évekhez képest milyen gyógyszereket kell szedni és milyen adagolással. Az allergiát okozó növények virágzása előtt pedig kezdjük el szedni a szükséges gyógyszereket. Erről a legkönnyebben a különböző pollenjelentésekből tájékozódhatunk, de egy pollen-öröknaptárat sem árt beszerezni.

Mikor kell elkezdeni gyógyszer szedni?

Felmerülhet a kérdés, miért kell már hetekkel a tünetek megjelenése előtt elkezdeni a gyógyszerszedést. A szteroidtartalmú orrcseppek, melyek a kellemetlen orrfolyást , tüsszögést, szipogást csökkentik, általában lassabban hatnak, szükséges lehet néhány hét, amíg kifejtik a legkedvezőbb hatásukat. Az asztmásoknak felírt, szintén szteroid tartalmú inhalálók pedig megelőzik a fulladást, mely sokszor az allergénektől függetlenül is megjelenhet (például idegesség vagy komolyabb fizikai megterhelés hatására).

Az allergiaszezon előtti gyógyszerszedésnek az is egy lehetséges előnye, hogy szükség esetén még a tünetek súlyosbodása előtt lehet kísérletezni: az egyes szerekre ugyanis eltérően reagálnak az emberek.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy bár az allergia gyakran egy-egy bizonyos allergénhez köthető, nem kizárható, hogy valami más váltja ki a kellemetlen tüneteket. Ezt is megelőzhetjük, ha rendszeresen szedjük a gyógyszereket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra