Alacsony ösztrogénszintre utaló jelek

Bizonyos embereknél az alacsony ösztrogénszint genetikus, másoknál pajzsmirigy-problémák eredménye, de akkor is lecsökkenhet a hormon mennyisége, ha testzsír-százalékunk drámaian alacsony lesz. Érdemes tisztában lenni a tünetekkel.

Elmaradó havi vérzés

Az alacsony ösztrogénszint gyakori tünete a nagyon gyenge vérzéssel együtt. Ha a szervezetben nincs elég ösztrogén, akkor a méhnyálkahártya nem vastagodik meg eléggé, hogy normál havi vérzésünk legyen.

Egyes kellemetlen tünetek hátterében az is állhat, ha szervezetünkben valamilyen hormonális zavar jelentkezik. Érdemes lehet tehát e tekintetben is kivizsgáltatni magunkat, ha az alábbi cikkben összefoglalt panaszokat tapasztaljuk!

Hangulatingadozás

Az ösztrogén szintje a kedvünkre is hatással van: nem véletlen, hogy menzesz idején is sokan küzdenek hangulatváltozásokkal. A hormonális egyensúly felborulásától szinte percről percre váltakozhat, hogy éppen hogyan érezzük magunkat - és nem ritka a deprimáltság sem.

Alvászavarok

Az ösztrogén mennyisége hatással van a szerotonintermelésre, a szerotonintól pedig az alvásért felelős melatonin szintje függ. Ezért van, hogy akiknek alacsony az ösztrogénszintje, rosszabbul és kevésbé pihentetően alszanak, és gyakrabban érzik fáradtnak magukat.

Az ösztrogénszint hatással van az alvásminőségre is
Az ösztrogénszint hatással van az alvásminőségre is

Alacsony libidó

A kevés ösztrogén hatására csökken a nemi vágy. Ennek oka szintén az ösztrogén és a szerotonin kapcsolatában keresendő. Nem ritka az sem, hogy ilyenkor a szex fájdalmas, mivel a hüvely nedvesedése nem kielégítő és a hüvelyfal is elvékonyodhat.

Bőr- és szemszárazság

Az ösztrogén a könnytermelésre is hatással van - ha kevés van belőle, kevesebb könny termelődik, ezért szemünk kiszáradhat, viszkethet. Ugyanez a helyzet a bőrrel is, amely ilyenkor nedvességet veszít.

Hőhullámok, éjszakai izzadás

Nem véletlen, hogy a klimax egyik legkellemetlenebb velejárói a hőhullámok és az éjszakai verejtékezés: mind a kettő a csökkent ösztrogénszintnek köszönhető.

Forrás: bustle.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

A Tiszántúl mellett a Dunántúlon is szakadozik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre is kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra