Ezt teszi velünk életünk első influenzája

Megváltoztatja szervezetünket az első influenza. A Harvard kutatóinak vizsgálati eredményei szerint, amikor először fertőződünk meg influenzával, a vírus olyan kulcsfontosságú antitestek termelődését segíti elő, amely kialakítja szervezetünk immunválaszait különböző szezonális vírustörzsek iránt.

A Cell Reports folyóiratban korábban megjelent tanulmányban a Harvard kutatói betekintést nyújtanak abba, hogy az első fertőződés miként változtatja meg az immunrendszert és hogy mit lehetne azért, hogy hatásosabb gyógyszereket tudjunk kifejleszteni.

influenza vírus antitest nátha immunrendszer influenzavírus, Ezt teszi velünk életünk első influenzája, láz, nátha
Mit tesz velünk életünk első influenzája?

A Stephen Harrison vezette kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként fejlődnek szervezetünkben az antitestek, ha adott időközönként eltérő influenzatörzsek támadnak meg. A kutatók egy kísérleti alanyra fókuszáltak, aki azt állította: első influenza elleni oltását 18 évesen kapta - ennek tükrében vizsgálták azt, hogy, mit tesznek az antitestek az influenzavírus úgynevezett hemagglutinin nevű részével, ez felelős ugyanis az egészséges sejtek megfertőzéséért.

10+1 tipp, hogy megelőzzük az influenzát A népesség körülbelül tíz százaléka fertőződik meg az influenzavírussal évente, az vírushoz köthető szövődmények pedig akár kórházi kezelést is igényelhetnek. Influenzamegelőzésre fel! Kattintson! Harrison elmondása szerint a vírusok rosszul reagálnak a hemagglutinint érintő változásokra. Ez jó nekünk, mert ez a fertőzés kulcspontja, az antitestek pedig ezen terület közepét támadják, nem csak a szélét, ahol tud mutálódni. Ez azt jelenti, hogy az antitestek ha nem is az összes, de igen sok fajta influenzavírustól védhetnek.

Miután a csoport végigelemezte azon vírustörzseket, amelyek az említett vizsgálati alany szervezetét megtámadták, arra a következtetésre jutott, hogy azon vírusok voltak felelősek a szervezet eredeti immunválaszának kialakításáért, amelyek az illető születése környékén voltak aktívak. Azaz amikor gyermekként először kapta el az influenzát , kialakultak benne a hemagglutinint blokkoló antitestek, ezek termelődése pedig más, szezonális influenzatörzsek megjelenésekor is aktiválódik. Mindez azért hasznos, mert rámutat arra, hogy egy bizonyos vírus milyen mélyreható szinten képes befolyásolni immunrendszerünk működését egész életünkben. A kutatók arra is rájöttek, hogy a 18 éves korban kapott vakcina erősíti a hemagglutinin elleni antitestek termelődését is - a kutatók most azt vizsgálják, hogy az évi vakcinák milyen szinten változtatják meg az antitestek működését.

Forrás: Science Daily

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható, de közben délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, estére már nagyrészt erősen felhős lesz az ég. Az Északi-középhegység térségében nem zárható ki délután zápor, esetleg zivatar, majd késő délutántól, estétől máshol is növekszik a csapadék esélye. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra