Jelek, melyek bajra utalnak menzesz alatt

A menzesz a nők életének rendszeres, de nem túl kellemes velejárója. A vérzés mennyisége, állaga, időtartama sokat elárul egy nő egészségéről - és az is, ha változást érzékelünk ezekben.

Nagy vérrögök

Miért és hogyan képződnek a vérrögök? Milyen veszélyt jelentenek az emberi szervezetre? Részletek itt.

Alkalmanként egy-egy vérrög teljesen normális, ha viszont rendszeresen méretes vérrögök ürülnek a hüvelyből menzesz idején, akkor jóindulatú sejtburjánzás jelenlétére utalhat a méhben. Különösebb aggodalomra nincs ok, de azért érdemes átbeszélni a nőgyógyászunkkal.

Nagyon erős vérzés

Ha azt tapasztaljuk, hogy egyórás időközönként vagy még gyakrabban kell betétet, tampont cserélnünk, akkor ez is jelezhet elváltozást, például polipot a méhben. Amennyiben az erős vérzés mellett légszomjat, szédülést, bágyadtságot is tapasztalunk, minél hamarabb forduljunk orvoshoz, mert lehet, hogy krónikus vérszegénység áll a háttérben, emiatt pedig gyógyszerre lesz szükség, hogy a szokatlanul erős vérzést megszüntessük.

A menstruáció terén jelentkező változásokra mindig érdemes odafigyelni
Amenstruációváltozásaira mindig érdemes odafigyelni

Egy hétnél tovább tartó menstruáció

Alkalmanként stressz hatására is előfordulhat, de ha rendszeressé válik, akkor mindenképpen kivizsgálásra lesz szükségünk. A hosszú ideig tartó vérzés ugyanis méhpolip, policisztás ovárium szindróma ( PCOS ), illetve legrosszabb esetben akár rosszindulatú daganatos megbetegedés jele is lehet.

Kevesebb mint 20 nap két vérzés között

Alkalmanként ez is megeshet anélkül, hogy aggódnunk kellene, de ha rendszeresen előfordul, akkor a pajzsmirigy működési zavarára vagy peteérési zavarra utalhat, esetleg PCOS-t is jelezhet. A tartósan túl rövid ciklusról mindenképpen tájékoztassuk orvosunkat!

Kimaradt menzesz

Tartós és nagymértékű stressz, valamint túledzés is okozhatja, hogy menzeszünk elmarad, továbbá ez történhet akkor is, ha testsúlyunk és testzsírszázalékunk bizonyos szint alá csökken. De hormonzavar is állhat a kimaradó vérzés mögött.

Forrás: rodalesorganiclife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Utca emberét kérdeztük, tudja-e mi az anafilaxiás sokk

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +11 °C

Reggelig a déli tájakon és az Alföldön túlnyomóan derült lesz az ég, ugyanakkor északkeleten több lesz a felhő, és még előfordulhat néhol zápor, zivatar. Az északi országrészben és a Dunántúl nagy részén rétegfelhőzet takarja az eget, párás, foltokban ködös idő lesz, de napkeltét követően javulnak a látási viszonyok. Napközben a felhőzet szakadozik, gomolyosodik, mindenhol kisüt több órára a nap. Délután főként az északkeleti tájakon alakulhat ki kevés helyenként zápor, zivatar. A délnyugati szél olykor megélénkül, de zivatarok környezetében erős, viharos lökések is lehetnek. A hőmérséklet délután 22 és 28, késő este 15, 20 fok között változik. A változékony idő mellett a frontérzékenyek tüneteit napközben kettős fronthatás erősítheti fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra