Allergiás? Így aludhatja ki magát!

A pollenek nemcsak a nappalainkat, de az éjszakákat is megnehezíthetik. Hogyan pihenhetjük ki magunkat?

A tüsszögés, orrfolyás, szemviszketés és az orrdugulás, vagyis az allergia leggyakoribb tünetei nemcsak a nappalainkat nehezíthetik meg, de sajnos az éjszakai pihenésünket is megzavarhatják. Ha pedig nem tudjuk kialudni magunkat, az a másnapi teljesítményünkre és hangulatunkra is igen rossz hatással lesz, nem is beszélve az alváshiány hosszabb távú következményeiről. Szerencsére, néhány egyszerű változtatással könnyen kellemesebben és pihentetőbben alhatunk!

Ügyeljünk a szoba levegőjének tisztaságára!

A pollenek elleni küzdelem egyik leghatékonyabb lépése, ha egyszerűen nem megyünk a szabadba. Azonban, ha az otthonunk levegője is szennyezett, azzal csak tovább fokozhatjuk az allergiás tüneteket. A leginkább problémát okozó anyagok a por, az állatszőr, a poratka és a penész. Ezeken a "benti" allergéneken kívül a polleneket is könnyen bevihetjük az otthonunkba.

Lehetőség szerint szabaduljunk meg a porfogóktól - vagyis azoktól a tárgyaktól, amelyeken megülepedhetnek az allergének, rendszeresen porszívózzunk és töröljük le nedves ruhával a felületeket, a penész ellen pedig a megjelenése pillanatában vegyük fel a harcot. A légkondicionáló szűrőjét is rendszeresen tisztítsuk! Alaposan vizsgáljuk át az ablakokat, ajtókat, hogy megfelelően szigetelnek-e, és hajnalban vagy késő este szellőztessünk , ilyenkor ugyanis kevesebb a pollen a levegőben.

Az allergia a pihentető alvást is megakadályozhatja

Az allergia a pihentető alvást is megakadályozhatja

Cseréljük gyakrabban az ágyneműt!

A legtöbb ember átlagosan kéthetente, vagy még ritkábban cseréli az ágyneműjét, pedig az allergiaszezonban az ágy gyakori áthúzása nagy mértékben csökkentheti a tüneteinket. A textilszálakon ugyanis nagyon könnyen megtapad a por, az elhalt hámsejtek és természetesen a pollenek is. Legalább hetente egyszer húzzuk át az ágyat, és az ágyneműt mossuk minél magasabb hőfokon. Allergiaszezonban a függönyöket is tisztítsuk gyakrabban!

Kisállattal egy ágyban?

Még 5 nyár? Még öt nyarat kell talán túlélniük a szénanáthában szenvedőknek, és akár egy komolyabb mellékhatások nélküli oltással átvészelhetik a pollenszezont. Kíváncsi a részletekre? Kattintson!

Lehetséges, hogy a kutya- vagy macskaszőrre nem vagyunk allergiásak, de ettől még egyáltalán nem célszerű odaengedni magunk mellé a kedvencünket! Az állatok szőrében ugyanis nagyon könnyen megtapadhatnak a pollenek és a por! Az allergiás hónapok alatt tehát semmiképpen ne engedjük fel az ágyra a kutyát vagy a macskát.

Zuhanyozzunk esténként!

A legtöbb ember számára nagyszerű napindító egy frissítő zuhany , ám az allergiaszezon alatt érdemesebb este, lefekvés előtt megfürödni, és lehetőség szerint naponta hajat is mosni. A hajunkban, a ruhánkban, de még a bőrünkön is megtapadhatnak a kellemetlen tüneteket okozó pollenek, melyek aztán este átkerülnek az ágyneműre, onnan pedig az orrunkba, szemünkbe.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Az átmenetileg megnövekvő gomoly- és fátyolfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, helyenként erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 25 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra