A legdurvább tévhitek a másnaposságról

Ha túl sok alkoholt fogyasztottunk, és a következő napon fejfájással, hányingerrel és egyéb kellemetlen tünetekkel kell megküzdenünk, gyakran nyúlunk különböző házi gyógymódokhoz. Csakhogy ezek közül néhányról tévesen terjedt el, hogy hatékony.

Kutyaharapást szőrével kell gyógyítani

...azaz ébredés után érdemes még egy kis alkoholt fogyasztani, hogy enyhíthessük a másnaposságot . A gyógysör azonban sajnos valójában mítosz: egy rövid időre talán használhat, mert enyhíti az "elvonási tüneteket", de valójában csak tovább romboljuk vele a májat, dehidratáljuk a szervezetet, és még a fejfájásunk is rosszabb lesz tőle.

Ha fájdalomcsillapítót veszünk be lefekvés előtt, reggelre kutya bajunk sem lesz

Ez a technika sajnos egyáltalán nem jelent garanciát arra, hogy nem fogunk pokoli fejfájással ébredni. Cserébe a gyógyszerek hatóanyaga, az ibuprofen tovább terheli és károsítja az alkohol miatt egyébként is jócskán igénybe vett májunkat.

A görbe estéket követő nehéz napokra mindenkinek megvan a receptje vagy tippje. Jó tudni, hogy vannak olyan dolgok, amikről tudományosan is bebizonyították, hogy enyhítik a kellemetlen tüneteket - és olyanok is, amiktől csak még rosszabbak lesznek. Az alábbi cikkben néhány tippet is összegyűjtöttünk!

Ha kenyeret eszünk italozás előtt, az majd felszívja az alkoholt

Sajnos tévhit, hogy a kenyér egyfajta szivacsként magába szívja az italt, bár az mindenképpen igaz, hogy üres gyomorra alkoholt inni a lehető legrosszabb ötlet . A gyomorban lévő étel (nem csak a kenyér) lassítja az alkohol felszívódását, de meggátolni nem fogja. Sokan szavaznak ilyenkor a zsírosabb ételek fogyasztására is - ez nem rossz ötlet, mert a zsír lassítja a gyomor perisztaltikáját is kiürülését. Ugyanakkor ez is csak késleltetni tudja a felszívódást, meggátolni semmiképp sem.

Testmozgás, húsleves, még egy kis alkohol - mi enyhíti a másnaposságot?
Testmozgás, húsleves, még egy kis alkohol - mi enyhíti a másnaposságot?

A másnaposságot ki kell aludni

Másnaposan mindenkinek feküdni és aludni van leginkább kedve, nem pedig sétálni, ne adj isten sportolni egy kicsit - pedig a testmozgás az egyik legjobb gyógymód. A felgyorsult keringés és légzés hatására ugyanis sokkal gyorsabban és könnyebben ürül ki a szervezetünkből az alkohol.

Egy kiadós, gyorséttermi reggeli a legjobb gyógyszer a másnaposságra

Az alkohol miatt alaposan igénybe vett gyomrot nem túl jó ötlet szénhidráttal és zsírral tovább terhelni. A legjobb ilyenkor a teljes kiőrlésű péksütemény, vagy valamilyen szénhidrát, lehetőleg lassú felszívódású, illetve zöldségek és gyümölcsök, melyekkel pótolhatjuk az elvesztett vitaminokat és ásványi anyagokat.

Egy-két kávé segít legyőzni a másnaposságot

Sajnos ez sem igaz, sőt, a dehidratált szervezetnek csak tovább árt a koffeintartalmú ital, amely még több vizet von el, így sokkal rosszabbá téve például a fejfájást és az émelygést is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

A fátyol- és átmenetileg megnövekvő gomolyfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, a nyugati országrészben erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon helyenként viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 18 és 24 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Időjárási frontra az előrejelzések szerint nem kell számítani, így az időjárásra érzékenyek tünetei várhtóan csillapodnak majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra