Egy gyors internetes keresésből is könnyen kiderül, hogy manapság szinte mindent meg lehet magyarázni pszichológiai alapokon, az sem véletlen, hogy a statisztikák szerint világszerte és itthon is egyre többen tanulnak pszichológusnak - írja a hvg.hu .
A portál cikke hozzáteszi, miközben egyre népszerűbbé válik a téma, a való életben továbbra is egyfajta tabunak számít a pszichoterápiára járás, és ez nem kizárólag hazánk esetében igaz. Eközben ezek a foglalkozások az Egyesült Államokban státuszszimbólumnak számítanak, Argentínában viszont - némileg meglepő módon - igen elterjedt dolog, hogy az emberek pszichológushoz járnak. Az egy főre jutó szakemberek száma itt a legmagasabb a világon, 100 ezer emberre 202 terapeuta jut. Az argentinok fele ráadásul a fővárosban, Buenos Airesben veszi igénybe a szolgáltatást.
Magyarországon ugyanakkor továbbra is súlyos lelki betegségekhez szokás kötni a pszichoterápiát, amivel együtt a foglalkozások ára is a luxuskategóriába tartozik a laikus elképzelésekben, saccolásokban. Az igazság azonban az, hogy egy alkalom általában 6 ezer forinttól 10 ezer forint feletti összegig terjedő skálán mozog, viszont már egyetlen ilyen beszélgetés során is el lehet érni hosszú távú pozitív változásokat.
A terápiára főként a városlakó fiatalok nyitottabbak. A hvg.hu így 20-as, 30-as éveikben járó alanyokat kérdezett személyes tapasztalataikról. Abban mindannyian egyetértettek, hogy pszichológushoz járni akkor van értelme, ha a szakember képes feltenni a megfelelő kérdéseket. A terápia lényegében azt ígéri: amennyiben ezeket a kérdéseket a helyükön kezeljük, és apró gesztusokat teszünk a változás irányába, jobban fogjuk magunkat érezni.
Ha felkeltettük az érdeklődését, az interjúalanyok személyes történeteit ide kattintva teljes egészében elolvashatja.