Súlyos hibák, amiket naponta elkövetünk

Ha idegesek vagyunk, a szervezetünkben végbemenő változások miatt a gondolkodásunk is megváltozhat, és olyan döntéseket hozhatunk, amelyek nyugodt állapotban már egyáltalán nem tűnnek olyan jóknak.

Összegyűjtöttük a leggyakoribb hibáinkat, amelyeket a stressz miatt követhetünk el.

Nyavalygunk a kollégáknak

Elsőre jó ötletnek tűnhet az aggodalmainkat megosztani másokkal, de a negatív érzelmek ragadósak és lavinaszerűek lehetnek, tehát ahelyett, hogy csökkenne bennünk a stressz érzése, csak tovább fog nőni. Ráadásul a másik is idegesebb lesz és a feszültség levezetésére könnyen minket használhat fel. Inkább beszélgessünk egy kicsit a barátainkkal olyan témákról, amelyeket élvezünk, vagy menjünk el velük egy gyors sétára.

stresszes férfi
A stresszes időszakokban oda kell figyelni, nehogy hibát hibára halmozzunk.

Hirtelen felindulásból döntünk

Reggeli hibák Ezeket a hibákat követjük el reggelenként A reggeli morcosság a felkeléssel indul és sajnos egészen estig kitart, ha nem teszünk ellene! Íme néhány tipp , amellyel elkerülhetők a leggyakoribb reggeli hibák.

Stresszesen nagy döntéseket meghozni hatalmas hiba - állítják amerikai kutatók, akik egy kutatás során kiderítették, hogy ha idegesek vagyunk , akkor nem tudunk elég objektíven dönteni, és emiatt gyakran nem találjuk meg az optimális választ a kérdéseinkre. A nagyobb döntésekkel tehát érdemes megvárni egy olyan időszakot, amikor nyugodtabbak vagyunk és jobban átlátjuk a lehetőségeinket.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha stresszelünk, halogatunk is

Stresszes időszakban mindannyian hajlamosak lehetünk arra, hogy azokat a dolgokat, amelyektől idegesek leszünk, félretegyük vagy egyenesen ignoráljuk. Így egy rövid időre ugyan megszabadulhatunk a feszültségtől, de később fokozottan jelentkezhet a stressz. Próbájuk meg inkább kisebb részfeladatokra felosztani a tennivalókat, és tartsunk többször szünetet munka közben.

Apróságokon rágódunk

Ha idegesek vagyunk , akkor minden negatív apróságot felnagyítunk, és sajnos arra is hajlamosabbak vagyunk, hogy ezeken hosszú ideig rágódjunk, aggodalmaskodjunk. Egy 2013-as kutatás szerint az aggodalmaskodás jelentősen megnövelheti a szorongás és a depresszió kialakulásának esélyét. A szakemberek szerint a negatív történésekre adott válasz sokkal fontosabb és nagyobb hatással van ránk, mint az esemény maga, ezért valóban érdemes pozitívabban szemlélni a világot.

A szorongást, idegeskedést csökkenthetjük meditációval , relaxációval, de sokszor az is elég, ha feltesszük magunknak a kérdést: "tényleg olyan nagy hatással van ez a dolog az életemre, mint ahogy most érzem?"

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra