Vita közben ezeket ne mondjuk párunknak

Nem számít, mennyire szeretjük a másikat, minden kapcsolatban vannak veszekedések. Nem mindegy azonban, hogy egy heves vita közepette hogyan akarjuk megoldani a problémáinkat.

Ne zúdítsuk sérelmeinket a másikra!

Szakértők szerint nagyon káros lehet, ha rendszeresen magunkban tartjuk a sértettségeinket, és egy idő után egyszerre zúdítjuk partnerünkre. Partnerünk nem az ellenségük, aki ellen újabb és újabb bizonyítékokat kellene gyűjtögetnünk, hogy aztán végül egy ítéletet szabhassunk ki rá. Ha valamivel megbántott bennünket vagy fájdalmat okozott, beszéljük meg vele az adott eset kapcsán, és ne tartogassuk későbbre a balhét.

Ne zúdítsuk sérelmeinket a másikra
Ne zúdítsuk sérelmeinket a másikra!

"Mindig és soha"

Amikor veszekedés közben a "mindig" és a "soha" szavakat használjuk (például "Te soha nem mosogatsz el!" vagy "Mindig későn érsz haza!"), akkor valójában csak szemantikai nyomatékosítással akarjuk igazunkat érvényesíteni. De mielőtt ilyen súlyos értékítéletet mondanánk párunkról és viselkedéséről, érdemes végiggondolnunk: vajon tényleg minden alkalommal mi mosogatunk el, és párunk tényleg mindennap késő estig dolgozik? Az ilyen kijelentésekkel súlyos károkat okozhatunk a kapcsolatunkban .

Mennyit érdemes várni a házasságig? Részletek !

A másik sértegetése

A másik sértegetése és a személyeskedés csak arra jó, hogy megbántsuk és fájdalmat okozzunk - a vitánk megoldását viszont biztosan nem viszi előbbre. Veszekedés közben próbáljunk a tárgynál maradni, és a probléma megoldására koncentrálni, partnerünk személyiségére ne tegyünk megjegyzéseket.

"Vége mindennek!"

A szakítással fenyegetés sem feltétlenül szolgálja párkapcsolatunk érdekét. Ha egyébként nem gondoljuk komolyan a szétválás lehetőségét, akkor jobb, ha nem is fenyegetőzünk vele, mert a végén partnerünk a szavunkon fog bennünket. Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +11 °C

Reggelig a déli tájakon és az Alföldön túlnyomóan derült lesz az ég, ugyanakkor északkeleten több lesz a felhő, és még előfordulhat néhol zápor, zivatar. Az északi országrészben és a Dunántúl nagy részén rétegfelhőzet takarja az eget, párás, foltokban ködös idő lesz, de napkeltét követően javulnak a látási viszonyok. Napközben a felhőzet szakadozik, gomolyosodik, mindenhol kisüt több órára a nap. Délután főként az északkeleti tájakon alakulhat ki kevés helyenként zápor, zivatar. A délnyugati szél olykor megélénkül, de zivatarok környezetében erős, viharos lökések is lehetnek. A hőmérséklet délután 22 és 28, késő este 15, 20 fok között változik. A változékony idő mellett a frontérzékenyek tüneteit napközben kettős fronthatás erősítheti fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra