Hogyan küzdjük le a félelmet?

Olvasónk arra kíváncsi, hogyan tudná férje dührohamait kezelni, hogyan tudná legyőzni a benne rejlő félelmet?

Olvasónk azt írja, férje pszichiátriai beteg , és az utóbbi időben egyre inkább elfajulnak a dührohamai, hosszú ideig jól kezelte ezeket, de az egyik ilyen alkalommal fizikai bántalmazás is történt. Azóta fél és nem meri kinyilvánítani véleményét.

"Mivel a kapcsolatunkban mindig meghunyászkodom, ezért nem érzem magam egyenrangú félnek és csak bólogatok mindenen. Kérdésem arra vonatkozna, hogy hogyan tudnám leküzdeni ezt a félelmet , hogy újra úgy tudjak viszonyulni a férjemhez, mint régen? Mert kicsúszott a kezeim közül az irányítás, a kezdeti pozitív változások, amit nála elértem, azoknak már vége és csúszik lefelé a lejtőn. Mit tehetnék?"

Mitől félünk és miért?

A szakértő válasza

Szigeti Ildikó , pszichológus szerint olvasónkban kialakult félelmet nem lehet és nem is kell elnyomni, mivel nem ok nélkül alakult ki. Első körben azt javasolja, hogy konzultáljon a férjét kezelő pszichiáterrel, jelezze felé a férje megváltozott viselkedését, reakcióit és kérje a tanácsát.

Hogyan küzdjük le félelmünket?

Hogyan küzdjük le félelmünket? Ha erre nincs mód, keressen fel egy pszichiátert és mondja el a történteket. Erre azért van szükség, mert csak pszichiáter szakorvos (tehát nem pszichológus) tudja érdemben eldönteni, hogy a szokatlan reakciók összefüggésben vannak-e a férj alapbetegségével, illetve annak súlyosbodásával. Meglehet, hogy ez esetben változtatni kell a gyógyszerelésen.

Amit pedig olvasónknak ajánl a szakértő, azt ide kattintva olvashatja el!

Kérdezzen Ön is!

Az Orvos Válaszol rendszerében egyszerűen felteheti kérdését: kérdésének adjon egy címet, majd 2000 karakterben fogalmazza meg problémáját, amire választ vár. Ezután rendeljen szakterületet hozzá, és ha szeretné, csatolja mellé beszkennelt leletét, vagy egy fotót, táblázatot, ami segít árnyalni a kérdést, szemléltetni a panaszt, amivel kapcsolatban kérdése merült fel. Ha a feltett kérdésre a szakértő reagált, arról minden esetben e-mailben értesítjük a felhasználót!

Tegye fel a kérdését a megfelelő szakértőnek, kattintson !

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Nagyrészt borult lesz az ég, de napközben az Alföldön, délutántól pedig már Borsodban is szakadozik, vékonyodik, gomolyosodik a felhőzet. Napközben egyre inkább az ország északi, északnyugati felére korlátozódik az eső, míg az Alföldön zivatarok is lehetnek. Többfelé megerősödik a nyugatias szél, zivatar környezetében akár viharos lökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 12 és 19 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra