A leggyakoribb hibák tésztafőzéskor

Ha igazán finom tésztaételeket szeretnénk készíteni, akkor nem árt, ha betartjuk az alábbi szabályokat - így lehetünk biztosak benne, hogy tökéletes lesz az étel, amelyet feltálalunk.

Ne használjunk túl kicsi edényt!

Sokan azért választanak kisebb edényt a tésztafőzéshez , mert kevesebb víz fér bele, amely így hamarabb felforr, és így az étel is hamarabb elkészül. Csakhogy ahhoz, hogy a tésztából elég keményítő főjön ki, sok víz, tehát nagyobb edény szükséges. Ellenkező esetben megtörténhet, hogy az egész összeragad, és egyes tésztadarabok kevésbé főnek meg a többinél. Tésztát tehát mindig nagy edényben főzzünk lobogva forró vízben.

A fronthatások egyénenként eltérően hathatnak a szervezetre, a jelentkező tünetek enyhítésében azonban rendszerint segíthet a megfelelő gyógynövényekből főzött tea. Bővebben erről az alábbi cikkünkben írtunk!

Ne felejtsük el megsózni a vizet!

Ha szeretnénk, hogy tésztánk jó ízű legyen, mindenképpen adjunk sót a főzővizéhez, hogy fel tudjon szívni belőle. Így elkerülhetjük, hogy olyan íze legyen, mint a főtt lisztnek. Egy nagy fazék vízhez egy-két evőkanál só szükséges.

Ne adjunk olajat a főzővízhez!

Sokan azért tesznek olajat a tészta főzővizébe, hogy ne tapadjon össze, pedig nem árt, ha a tészta felülete kicsit ragacsos marad. Erre azért van szükség, hogy a szósz jól tudjon majd tapadni a felszínén. Érdemes próbát tenni - hamar rájövünk majd, hogy az olaj nélküli vízben főtt tésztából készült étel sokkal finomabb.

A tésztafőzés egyszerűnek tűnik, mégis sok dolgot el lehet rontani
A tésztafőzés egyszerűnek tűnik, mégis sok dolgot el lehet rontani

Ne hagyatkozzunk a csomagoláson lévő főzési időre!

Hogy a tészta mikor készül el , és mikor lesz al dente, vagyis fogkemény, attól is függ, hogy mekkora mennyiséget főzünk - sokan ugyanis nem készítenek el egyszerre egy egész csomaggal. Így aztán megeshet, hogy ha betartjuk a csomagoláson lévő időt, akkor túlfő. A legjobb, ha kiveszünk pár szemet, és megkóstoljuk - így lehetünk benne biztosak, hogy tökéletes az állaga.

Ne öntsük ki a főzővizet!

A tészta főzővizében rengeteg a tésztából kifőtt keményítő. Érdemes belőle eltenni egy fél bögrényivel, és mikor a tésztát összekeverjük a szósszal, az edénybe önteni. A szósz így sűrűbb, krémesebb, és sokkal jobb állagú lesz.

Forrás: rodalesorganiclife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra