Itt a nagy táplálkozási órarend

Reggelire zabkása, ebédre hal, vacsorára pedig pulyka egy jó pohár borral. Nem csak az számít, hogy mit eszünk, hanem az is, hogy mikor.

A legtöbb egészségtudatos ember aszerint csoportosítja az ételeket, hogy tápértékük szerint hasznos-e a szervezetnek, vagy csak a plusz kilókat csalogatja fel az elfogyasztása. Az sem mindegy azonban, hogy bizonyos élelmiszereket a nap melyik időszakában fogyasztjuk el. A Dailymail összeállított egy étkezési naptárat, amiből kideríthetjük, mikor melyik napszakban mit tanácsos fogyasztanunk!

07.00: Víz

Sokan szinte ébredés után a kávéfőző felé nyúlnak, ami hiba : a szervezetnek ébredéskor folyadékra van szüksége, a kávé pedig éppen ezt vonja el a szervezettől. Igyunk helyette egy nagy pohár vizet. Akár egy citromot is kifacsarhatunk a poharunkba, ami a reggeli C-vitamin löketét is megadja a szervezetnek.

08.00: Zabkása

A zabkása ideális reggeli: magas a kalcium- és rosttartalma, csökkenti a koleszterinszintet, védi az érfalakat és csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. Szénhidrátértéke miatt tanácsos ezzel nyitni a napot, hiszen így napközben marad ideje a szervezetnek elégetni, és nem raktározódik el zsírként.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Egyesek reggelizőpelyhekkel indítják a napot, míg mások rántottából vagy szendvicsekből merítenének erőt a délelőtti órákra. Mit tanácsos első étkezéskor fogyasztani? Derítse ki cikkünkből !

09.00: Kávé

Ébredés után 2-3 órával tanácsos csak elfogyasztani az első adag kávénkat. A koffein fokozza az adrenalin hormon termelését, ami segít felpörgetni az első munkahelyi órákon. Az agy vérkeringését is fokozza a kávé, ami segíti a koncentrációt.

12.00-13.00: Hal és saláta

Egy fehérjedús ebéd sokkal több energiát ad a nap második felére, mint egy fehér lisztből készült szendvics vagy pékáru. A lazac kitűnő választás lehet, hiszen a fehérje mellett omega-3 zsírsavakat is fogyasztunk vele.

14.00-15.00: Áfonya és banán

Hogyha ebéd után sóvárognánk valami édes után, csokoládé helyett válasszunk inkább valamilyen gyümölcsöt. Egy kicsit viszont tanácsos várni, ha ugyanis közvetlenül az ebédet kísérjük le valami gyümölccsel, annak könnyen gyomorrontás lehet a vége. Néhány szem fekete áfonya fél-egy órával ebéd után nagyszerűen esik, magas lutein -tartalma ráadásul szemre és bőrre is jó. Délután három környékére a szervezet egy kis cukrot is megkíván, hogy fenntarthassa az energiát, a kortizol nevű stresszhormon hatása ekkorra kiürül. Együnk egy banánt, fruktóztartalma új löketet ad a szervezetnek.

A banán fruktóztartalma új löketet ad a délutánra

A banán fruktóztartalma új löketet ad a délutánra

16.00: Cékla vagy gyömbér smoothie

A nap végére egy ilyen koktél segíthet új erőre kapni. Mindkét növény értágító hatású, ezáltal segíti, hogy több vér jusson az agyunkba.

17.00: Aszalt gyümölcsök

A munka végeztével, ha az edzőterem felé vesszük az irányt. Üres hassal nem tanácsos elkezdeni edzeni, hiszen az izmoknak nem lesz miből táplálkozniuk, viszont tele se együk magunkat, mert az a teljesítmény rovására megy. Aszatlt gyümölcsökkel azonban gyorsan energiához juttathatjuk a szervezetünket.

18.00: Sör

Egy pohár sör valóban jutalom a nap végén, de ennél többet azért ne fogyasszunk belőle, hiszen a sörnek is magas a kalóriaértéke.

19.00: Spárga

A spárga az egyik legerősebb afrodiziákum a zöldségek között, emellett javítja a termékenységet is. Emellett B- és E-vitamin tartalmáról sem érdemes megfeledkezni!

20.00: Pulykahús babbal

A pulykahús csak kevés zsírt, viszont annál több fehérjét tartalmaz, a benne lévő egyik aminosav, az L-triptofán pedig kellemesen ellazít az étkezés után. Szójababbal tálalva kiváló vacsorául szolgálhat.

22.00: Bor

Lefekvés előtt egy órával egy pohár vörösbor elfogyasztása segíthet a pihentető alvásban. Vacsora után igyuk, éhgyomorra ugyanis gyorsan megemeli a vércukorszintet.

23.00: Cseresznye vagy meggy

A cseresznye és a meggy azért elalvás előtt a legjobb választás, mert serkenti az alvási folyamatokat szabályozó melatonin termelését.

Forrás: Daily mail

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra