Mandula: reggelire is egészséges

Akár ebédidőig is megelőzhető a vércukorszint emelkedése, méghozzá abban az esetben, ha alacsony glikémiás indexű (GI) ételeket fogyasztunk reggelire - állítja az amerikai Élelmiszertechnológiai Intézet.

Az ilyen típusú reggeli ugyanis fokozza a jóllakottság érzését, így kevésbé áll fenn a túlevés veszélye, számolt be erről Kantha Selke és Richard Mattes.

A cukorbetegek számára.

Mandula reggelire

Mindannyian tudjuk, milyen fontos a reggeli az egészségünkhöz: számtalan kutatás bizonyította már a pozitív hatásait. Nem mindegy azonban, hogy mit eszünk. Néhány étel ugyanis többet árthat, mint amennyit használ - lássuk, melyek ezek.
Mattes kutatásai kimondottan arra összpontosítottak, hogy az alacsony glikémiás indexű mandula reggelire való fogyasztása milyen előnyökkel jár.

Azok a résztvevők, akik reggelire egész szénhidrát kerül, az emberek a nap hátralévő részében is kevesebbet esznek. S bár Mattes elmondta, hogy a kalóriamennyiséget is figyelembe kell venni a diéta összeállítása során, a mandula kisebb mennyiségben nem befolyásolja a testsúlyt.

A mandula kiváló reggeli

Az emberek 30 százaléka nem reggelizik

Mattes és Selke egyaránt hangsúlyozzák, hogy mennyire fontos az egészséges testsúly és vércukorszint megtartásához a tápanyagban dús, alacsony glikémiás indexű reggeli. Egy 2009-es kutatásból még kiderült az is, hogy az emberek közel 30 százaléka nem reggelizik, akik pedig igen, azoknál is előnyt élvez a tojás .

Az alacsony index mellett a reggeli persze még jó, ha laktató, alacsony költségű és kellemes állagú is, illetve ne olajban sült összetevőkből álljon. Becslések szerint 2030-ra a lakosság csaknem 16 százaléka lesz cukorbeteg, így megéri átállni az egészséges, laktató reggeli fogyasztására.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra