Megdőlt a legnagyobb mítosz: mégsem fontos a reggeli

Mindenhonnan azt sugallják, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés. Azonban kiderült, hogy valójában nem is olyan nagy probléma, ha kihagyjuk a reggeli falatokat.

Reggelizz úgy, mint egy király, tanították már az általános iskolában is, mindezt olyan, olykor félelmetes állításokkal alátámasztva - írja a 444.hu .

A lap szerint a reggelivel kapcsolatos mítoszok közül érdemes egyből azt cáfolni, miszerint reggel érdemes gyorsan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani. Ezen az elven alapul a mostanában népszerű elmélet, hogy reggel gyümölcsleveket kell inni. Végülis a facsart gyümölcslénél gyorsabban felszívódó szénhidrát aligha akad. Azaz egy jóízű léreggeli után pár órával már újra farkaséhesek leszünk.

A metabolikus szindróma a legismertebb anyagcsere-betegségek egyike. Ha többet szeretne róla megtudni, kattintson ! Hasonlóan alaptalan az az állítás is, hogy sokkal inkább megéri többször keveset enni, mert az jót tesz az anyagcserének. Egy a lap által idézett kísérletben például egész extrém körülményeket vizsgáltak: az egyik csoport napi egyszer étkezett, a másik napi ötször - összességében viszont pont ugyanannyi és ugyanolyan tápanyagot. A kutatás eredményei szerint nincs lényegi különbség az egyszer és az ötször étkezők között az energiaegyensúly tekintetében.

A reggeli fontossága valójában csak egy mítosz?

Ugyanez elmondható a reggelizők és a reggelit kihagyók viszonylatában is. A népszerű tévhittel szemben azok, akik nem reggeliznek, a nap hátralevő részében nem kompenzálják túl a reggel kieső energiát nagyobb energiabevitellel. A valóság ezzel szemben az, hogy akik nem reggeliznek, összességében kevesebb energiát visznek be a szervezetükbe - igaz, kevesebbet is égetnek el a nap folyamán. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy lelassult volna az anyagcseréjük.

A teljes cikket ide kattintva olvashatja el .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra