Megszokásból veszünk fehér kenyeret

A legtöbben a fehér kenyeret választják a pékáruk közül, habár a teljes kiőrlésű magos kenyerek sokkal inkább illeszkednek az egészséges étrendbe.

Vásárlásnál érdemes ellenőrizni a kenyér összetevőit, hiszen a fehér kenyér és a magvas kenyér tápanyagtartalmában hatalmas különbségek lehetnek - mondja az Inforádiónak Antal Emese dietetikus.

„Többszöröse lehet a rosttartalmuk és vitaminokban - B1, B2, B6 -, ásványi anyagokban - szelénben, cinkben, magnéziumban, káliumban - is gazdagabbak, nem véletlenül tartjuk a rozsos, teljes kiőrlésű kenyereket az egészségünknek inkább megfelelőnek. Próbáljuk magunkat és a gyerekeinket rászoktatni a magos kenyerekre. Természetesen néha beleférhet egy-egy fehér lisztből készült kenyér, zsemle, tejes kifli is” - mondja a szakértő.

Megszokásból vásároljuk a fehér kenyeret, habár az ár is mérvadó. Azonban míg a fehér kenyérből több szelet is kell ahhoz, hogy jól lakjunk, addig a teljes kiőrlésű kenyér sokkal laktatóbb, így kevesebbet is kell ennünk belőle - tájékoztat Antal Emese.

A teljes kiőrlésű kenyerek sokkal egészségesebbek fehér társaiknál

„Az előre csomagolt termékeken az összetevők fel vannak tüntetve. Jó tudni, hogy ezek csökkenő sorrendben szerepelnek a címkén. Friss kenyérnél az állag segíthet a választásban. A tartalmasabb nehéz, tömör a szerkezete. Vannak olyan kenyerek, amelyek csak barnábbak, mint a fehér kenyerek, ezeket malátával színezik, egészségügyi hatásuk nem tér el a fehér lisztből készültétől” - jegyezte meg Antal Emese.

A teljes kiőrlésű pékáru komoly előnyei

Ha kíváncsi a teljes interjúra kattintson !

Forrás: Inforádió

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra