Hormonnal gyógyítható a falánkság?

A mindent elsöprő vágy egy-egy étel után nem az akaraterő hiányából fakad, hanem a testünkben végbemenő hormonszint-ingadozás okozza, így hamarosan gyógyítani is lehet majd.

A mindent elsöprő vágy egy-egy étel után nem az akaraterő hiányából fakad, hanem a testünkben végbemenő hormonszint-ingadozás okozza, így hamarosan gyógyítani is lehet majd - állítják tudósok.

Az Oxford Egyetem munkatársai kimutatták , hogy létezik egy gén, amely fokozza étvágyunkat, és ez által felelőssé tehető az elhízásunkért. A kutatók egy FTO nevű génre bukkantak, amely szoros összefüggésbe hozható az elhízottsággal. Amerikai kutatók megállapították, hogy a hirtelen jövő falási rohamok mögött hormonális problémák, elsősorban az ösztrogén hiánya állhat. A falási rohamok során gyakran három-, négyezer kalóriát is elfogyaszt valaki rövid idő alatt, és tulajdonképpen válogatás nélkül tömi magába az ételeket. A probléma az emberek 5-10 százalékát érintheti, és jóval gyakoribb a nők körében.

"Korábbi kutatások során kiderült, hogy azoknál a nőknél gyakoribb a falánkság, magas az ösztrogénszint , a rohamok nem jelentkeznek, de ha alacsonyabb ennek a hormonnak a szintje, akkor a falási rohamok jóval gyakoribbá válnak."

Ösztrogénhiány miatt falási roham?

A kutatócsoportnak állatkísérletekkel sikerült bizonyítani, hogy valóban az ösztrogén a hibás, emellett azt az agyterületet is sikeresen azonosították, amely szabályozza a falási rohamokat. Dr. Xu szerint azonban a megoldás nem annyira egyszerű, mert az ösztrogén pótlása súlyos mellékhatásokkal, többek között a mellrák megnövekedett kockázatával járhat.

Az Indiana University tudósai ezért kifejlesztettek egy olyan új gyógyszerhatóanyagot, mely biztonságosabb ösztrogénpótlást tesz lehetővé. A GLP-1-ösztrogént tartalmazó összetevő közvetlenül az agyra hat, de más szövetekre nem, így megakadályozza a falási rohamok kialakulását és segít szabályozni a testsúlyt anélkül, hogy káros mellékhatásoktól kellene tartani.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Szakadozik a felhőzet, egyre kevesebb helyen eshet. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet élénk széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra