Így együnk kevesebbet úgy, hogy fel sem tűnik

Egyáltalán nem szórakoztató úgy enni, hogy közben kalóriákat kell számolnunk. De miként lehet egyszerű módszerekkel mérsékelni a bevitt étel mennyiségét? Adunk néhány tippet.

Akár ehetünk is a nagyobb étkezések előtt!

Vacsorázni megyünk, de nem szeretnénk sokat enni? Együnk körülbelül 200 kalóriányi ételt fél órával indulás előtt, amiben van legalább 15 grammnyi fehérje. Ha ugyanis a gyomrunkban már van fehérje, kevesebb éhséghormon termelődik, kevesebb kalóriát fogyasztunk majd vacsorára is. Ilyenkor egy alma némi zsíros sajttal vagy egy tejsavófehérjével készített shake nagyon jól jöhet.

Álljunk meg!

Képzeljük el gyomrunk tartalmát úgy, mintha a benzintank állását néznénk a műszerfalon: maradjunk a tank fele és háromnegyede között. Egészségesebb akkor megállni, amikor éppen csak érezzük, hogy ettünk. Ha degeszre esszük magunkat , az emésztés is nehezebben fog menni.

Ezért jó a leves! Egy tál meleg leves - ami tele van zöldségekkel, hússal, tésztával vagy bármi mással, amit szeretnénk - megnyugtat egy hosszú nap után, kiadós ebéd lehet, esetleg gyógyír a gyomorbántalmakra, betegségekre, és jól csillapítja az éhséget is. Kattintson a receptekért!

Rágjuk meg az ételt!

Ezt valószínűleg már ezerszer hallottuk, de rágjunk meg minden falatot negyvenszer. A szám mögött tudományos indoklás is létezik: azok, akik ennyiszer rágnak meg egy falatot, 12 százalékkal kevesebbet esznek azoknál, akik kevesebbet rágnak. A több rágás hatására ugyanis beindulnak azon hormonok, amelyek hatására azt fogjuk érezni: tele vagyunk.

Együnk úgy, mint egy éttermi kritikus!

Arra is szánjunk időt, hogy az étel illatát, ízét, textúráját is tudatosítsuk. Kössük ezt össze azzal, hogy ételünk milyen forrásból jött. Ha tudatosan, körültekintően eszünk, sokkal tovább érezzük magunkat jóllakottnak, ráadásul az ilyen típusú étkezés le is lassít minket, ami emésztésünknek is jót tesz.

Érdemes kis adagokat fogyasztani, ha nem akarunk elhízni

Érdemes kis adagokat fogyasztani, ha nem akarunk elhízni

Tervezzük meg bevásárlásainkat!

Az éhes vásárlók sokkal több kalóriadús ételt vesznek le a polcról - állítja a JAMA Internal Maedicine egyik kutatása. Mikor a legjobb bevásárolni? Hétvégén, reggeli után. Ha ez nem jó, együnk egy keveset, mielőtt elmegyünk vásárolni, így nem éhségünk vezérli majd kezünket. Ráadásul ha még bevásárlólistát is írunk, kisebb az esélye, hogy véletlenszerű, hizlaló ételeket veszünk.

Vegyünk kisebb tányérokat!

Az átlagos tányér mérete 23 százalékkal nőtt meg a múlt századi méretekhez képest - nem is csoda, hogy népbetegség lett az elhízásból . Együnk színes peremű tányérból, ugyanis ezekben a kisebb adagok is nagyobbnak látszódnak - állítja az International Journal of Obesity.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra