Ha megfázás, akkor echinacea

A légúti megbetegedések és a megfázások idején nagy segítségünkre lehet a bíbor kasvirág, más néven echinacea, amely kiválóan enyhítheti a tüneteket.

A kasvirág Észak-Amerikából származó gyógynövény, amelyet régóta alkalmaznak az egyszerű megfázásos tünetek enyhítésére. Használata negyedével csökkenti a megfázások számát, és lerövidíti a már kialakult betegség időtartamát is.

A növény részeit (szárát, levelét, gyökerét és virágzatát) számos gyógyszeripari termék gyártásához használják, ismert gyulladáscsökkentő és immunerősítő tulajdonsága is.

Miben segíthet a kasvirág?

A kasvirágot igencsak nagy hasznunkra lehet a megfázásos időszakban, rendszeres használatával sokféle betegség megelőzhető vagy kezelhető. Hogy pontosan miben lehet segítségünkre?

  • Az influenza megelőzésében és afertőzéstüneteinek kezelésében ma egyetlen más növénynek nincs olyan jelentősége, mint a kasvirágnak. Csökkenti a fertőzés időtartamát, illetve mérsékli tüneteit.
  • Használható a meghűlések, allergiás panaszok és tünetek enyhítésére, a hörghurut, középfülgyulladás, torokgyulladás, mandulagyulladás, nőgyógyászati és húgyivarszervi fertőzések, valamint bőrgyógyászati kórfolyamatok és reumás eredetű betegségek kezelésére is.
  • Erősíti az immunrendszert.
  • Véd a baktériumok, gombák, vírusok ellen.
  • Gyulladásos bőrbetegségek kezelésére is alkalmazható.
  • A kasvirág hasznos lehet egyéb gyakran kiújuló betegségek leküzdésére, mint például az afta, a húgyúti fertőzések vagy a középfülgyulladás, bakteriális fertőzés, nőknél fehérfolyás,herpesz(nemi herpeszre, ajakherpeszre és övsömörre egyaránt)

A bíbor kasvirág teája és kivonata is nagyszerű gyógyír megfázásra

A bíbor kasvirág teája és kivonata is nagyszerű gyógyír megfázásra

Hogyan használjuk?

A növényt alkalmazzák echinacea-cseppek, tabletta és oldat formájában is. Náthára és influenzára nagy adag szükséges, naponta ötször akár 200 mg. Fertőzések kezelésére az ajánlott adag napi 3-4 alkalommal 200 mg.

Esetleges mellékhatásai

Az ajánlott adagoknál a kasvirágnak nincs ismert mellékhatása, még terhes vagy szoptató nőknél sem. A margarétafélékre allergiás emberek azonban vigyázzanak: könnyen lehet, hogy a kasvirág is problémát okoz náluk. Ha légzési zavarokat, bőrkiütést tapasztalnak, azonnal keressék fel kezelőorvosukat.

Mire jó még?

Több faját dísznövénynek termesztik. A bíbor kasvirág és a keskenylevelű kasvirág ismert gyógynövény (erősítik az immunrendszert és csökkentik a gyulladásokat). A hajtás orvosi neve Echinacea herba, a gyökéré Echinacea radix. Jóval kevésbé népszerű, de a gyógyászatban ugyancsak használható a halvány kasvirág. Elsősorban kivonatokat készítenek belőle különféle gyári készítményekhez, de az utóbbi években a szárított leveleket és hajtásokat tartalmazó gyógyteák is megjelentek a piacon.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +25 °C
Minimum: +10 °C

Ma fokozatosan megszűnik a fronthatás, a kellemetlen tünetek elmúlnak.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra