Ezért érdemes rendszeresen csírákat enni

Ha eddig még nem építettük be a csírákat az étrendünkbe, akkor itt az ideje elkezdeni. Számos módon vannak jó hatással az egészségünkre.

Szakértők szerint a csírákban százszor annyi enzim található, mint a nyers zöldségekben és gyümölcsökben. Az enzimek olyan speciális fehérjék, amelyek szinte minden testi funkció működéséhez szükségesek. Minél több vitamint, ásványi anyagot, aminosavat és esszenciális zsírsavat tudunk kivonni egy táplálékból, annál jobbat teszünk a szervezetünknek.

Ezért érdemes rendszeresen csírákat enni
Ezért érdemes rendszeresen csírákat enni

Rost- és vitamintartalom

A babfélék, diófélék, gabonák rosttartalma is jóval magasabb csíraállapotukban. A rostok nagyon fontosak, hogy testsúlyunk egészséges legyen, mivel segítenek megkötni a zsírokat, és abban is, hogy kiürüljenek a szervezetből még azelőtt, hogy a bélfalakon keresztül felszívódnának.

A csírákban igen nagy mennyiségben vannak jelen vitaminok - ez különösen az A-, a B-, a C-, és az E-vitaminokra igaz -: a koncentráció hússzorosa is lehet annak, amit a nyers zöldségek vagy gyümölcsök tartalmaznak. Az esszenciális zsírsavak szintén koncentráltabb formában vannak jelen a csírákban, ezért ha sok csírát eszünk, akkor ezekből is többet tudunk bevinni.

Jobb minőségű fehérje

A babfélékben, diófélékben, gabonákban lévő fehérje jobb minőségben van jelen a csírákban. Ahogy a növény fejlődik, a benne lévő értékes anyagok egy része elvész, átalakul, vagy csökken a mennyisége.

A csírákban lévő fehérjéket szervezetünk ráadásul hatékonyabban tudja használni, és a bennük lévő ásványi anyagok felszívódása is sokkal jobb, emiatt különösen jót tesznek az egészségünknek. Ez az értékes táplálék ráadásul mindenki számára elérhető: otthon is bárki termesztheti, így olcsónak mondható.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +6 °C

Többnyire borult lesz az ég, de hajnalban az északnyugati, északi részeken már szakadozhat, csökkenhet a felhőzet. A csapadékzóna kelet, délkelet felé fokozatosan elhagyja az országot. Az északi szélvédett völgyekben párássá válhat a levegő. A délkeleti tájakon mérséklődik a légmozgás, majd hajnalban az Észak-Dunántúlon elkezd megélénkülni az északnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 2 és 7 fok között alakul, de a szélárnyékos, kevésbé felhős északi völgyekben 0 fok körüli értéket is mérhetünk. A melegedésnek egy markáns hidegfront vetett véget, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra