A pórusok nagysága részben genetikailag meghatározott, mint ahogyan a gyulladt pattanásokat is okozhatnak. A kitágult pórusok ráadásul egészségtelen külsőt kölcsönöznek, és öregítenek is. Következzen néhány olyan tipp, melyekkel csökkenthetjük a pórusok méretét (csodát természetesen ne várjunk: sem a kozmetikai kezelések, sem pedig a drága készítmények nem képesek arra, hogy teljesen láthatatlanná tegyék a pórusokat).
Radírozzuk rendszeresen a bőrünket!
Távolítsuk el a szennyeződéseket!
A bőr radírozásán kívül a pórusok hatékonyabb tisztítására is szükség lehet, vagyis arra, hogy a pórusokat óvatosan kinyomkodjuk. Ezt érdemes szakemberrel, kozmetikussal elvégeztetni, különösen akkor, ha a bőrünk érzékeny vagy gyulladásokra hajlamos. Ha a pórusokból nem távolítjuk el a szennyeződéseket, könnyebben eltömődnek, gyulladnak be és okoznak pattanásokat.
Használjunk megfelelő kozmetikumokat!
Bár a kozmetikumok (ártól függetlenül) nem tudnak csodát tenni a pórusokkal, ha jól választjuk meg, hogy mit kenünk a bőrünkre, azzal sokat tehetünk azért, hogy a pórusok ne tömődjenek el, ne táguljanak ki, és összességében kisebbnek tűnjenek. A szalicilsav tartalmú kozmetikumok például hámlasztanak (érzékeny bőrűeknek nem ajánlott a használata), A retinol, illetve C-vitamin tartalmú készítmények hozzájárulnak a bőr feszességének megőrzéséhez. A megereszkedés ugyanis a kitágult pórusokat is még nagyobbnak mutatják. Ezek a hatóanyagok stimulálják az új sejtek képződését, fokozzák a bőr feszességét. A megfelelő krémek hosszú távú használatával jelentősen javíthatjuk a pórusok megjelenését.
Ellenőrizzük az összetevőket!
Mielőtt bármilyen új készítményt kezdünk el használni, mindig alaposan olvassuk el az összetevők listáját, mert bizonyos anyagok eltömíthetik a pórusokat, sőt gyulladásokat is okozhatnak, melyektől még nagyobbnak tűnnek a pórusok. Kerüljük az ásványi olajokat, petróleumot tartalmazó, nehéz, zsíros krémeket, részesítsük előnyben a könnyebb zseléket.