Torna otthonról, kismamáknak

A kisgyermekes anyukák pontosan tudják, milyen nehéz a napi tennivalók közepette egy-egy órát csak saját magukkal foglalkozni.

Egy kisgyerek mellől edzőterembe menni, esetleg eljutni a futópályára igazi kihívás lehet, különösen azoknak az anyukáknak, akiknek nincs segítségük. Pedig a mozgás áldásos hatásait számtalan kutatás támasztotta már alá, és a nők is pontosan tudják, hogy a sportolásnak nemcsak a fizikai, de a lelki jól létünkre is hatalmas hatása van.

Mennyi kalóriát ad le Ön, ha kedvenc sporttevékenységét vagy a legundokabb ház körüli munkát végzi egy órán keresztül? Megtudhatja a kalórialeadási kalkulátor használatával! Kattintson! A rendszeres sportnak köszönhetően jobban tudunk aludni, jobban bírjuk a napi terhelést, könnyebben visszanyerhetjük a szülés előtti alakunkat, és a bezártság, a megváltozott élethelyzet miatti depresszió is kisebb eséllyel fenyeget minket.

Szerencsére, egyre többen veszik észre, hogy a kismamáknak is fontos a mozgás, ám a lehetőségeik korlátozottak, hiszen a babához is igazodni kell. A speciális "edzésformák" között találhatjuk a Maminbabát, vagyis a hordozós latin fitnesst vagy a babakocsis futást . Sokan vannak azonban, akiknek nemcsak idejük nincs elmenni otthonról, de a jelentős mértékben megcsappant önbizalmuk is visszatarthatja őket.

Nekik jelenthet megoldást egy friss kezdeményezés, a Gyerünk, anyukám! mozgalom. Kitalálója, Kádár Papp Nóra testnevelő-angol szakos tanárként végzett, ám az elmúlt években főként háromgyerekes anyuka, aki pontosan látja, hogy milyen akadályokba ütközik egy-egy kismama, aki sportolni szeretne.

Kismamaként sem lehetetlen beiktatni a testmozgást

Ezért egy olyan rendszert alkotott meg, amely lehetővé teszi, hogy a saját otthonunkból, élőben követhessük az edző vezette tornákat. Akárcsak egy edzőteremben , itt is órarend van, de nem kell kimozdulunk a lakásból, nem látja senki, ha „bénázunk” (a gyerekeket meg általában szórakoztatja, ha anyuka ugrabugrál).

A Gyerünk, anyukám! mozgalom az egyik legnagyobb közösségi oldalon tovább szerveződik, kihívásokra lehet jelentkezni, az anyukák megoszthatják egymással a tapasztalataikat, és inspiráló sikertörténeteket is olvashatnak.

A mozgalomhoz kapcsolódó honlap nemrég teljesen megújult, sokféle edzésből és mozgásformából lehet választani, naponta akár többször is tornázhat az, aki elég erőt érez magában. Választhatunk erősítő vagy táncosabb mozgásformákat, de szülés utáni regeneráló tornát, jógát és pilatest is.

A honlap és az edzések azonban nemcsak kismamáknak, kisgyermekes anyukáknak ajánlottak, hanem mindenkinek, aki szeretné alaposan átmozgatni a testét, esetleg egy-két új mozgásformát is kipróbálna, ám nincs kedve vagy lehetősége edzőterembe menni. Nyáron ráadásul ingyenesen kipróbálhatjuk az edzéseket – az előttünk álló nagyjából másfél hónap éppen elég arra, hogy egy új szokást alakítsunk ki, és rákapjunk a rendszeres sportolás ízére.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható, de közben délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, estére már nagyrészt erősen felhős lesz az ég. Az Északi-középhegység térségében nem zárható ki délután zápor, esetleg zivatar, majd késő délutántól, estétől máshol is növekszik a csapadék esélye. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra