Nehéz fogamzásgátlóhoz jutni Magyarországon

Bár már Magyarországon is egyre több modern fogamzásgátlási módszer érhető el, egy felmérés szerint rajtunk kívül csak 3 olyan nemzet van Európában, amelyben nehezebben jutnak hozzá a születésszabályozási eszközökhöz.

Nem mindenhol könnyű a védekezés

Az Európai Parlament "Szexuális és reprodukciós jogok" fórumának képviselői idén is megalkották a "Fogamzásgátlási Térképet", amelyből kiderül, hogy 46 európai országban hol a legegyszerűbb és a legnehezebb hozzájutni a fogamzásgátlókhoz , illetve hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésre a családtervezéshez.

fogamzásgátlás, fogamzásgátló módszerek, születésszabályozás,
Nem mindenhol egyszerű hozzáférni afogamzásgátlómódszerekhez (Fotó: 123rf)

Az értékelésnél számos különböző tényezőt figyelembe vettek a térkép megalkotói: például, hogy az egyes országokban mennyire nehéz eljutni egy orvosi konzultációra vagy megvásárolni az esemény utáni tablettát. De számított az is, hogy mennyibe kerül a fogamzásgátlás, és a különböző módszerekről mennyire részletes tájékoztatást kapnak a nők. Az egyes országok eredményeit végül százalékos formában adták meg. Magyarország a lista végén kullog - de lássuk, hol a legjobb és a legrosszabb a helyzet most Európában!

Kelet és nyugat - a két külön világ

A térképről másodpercek alatt leolvasható, hogy a pirossal színezett kelet-közép-európai országok rosszabb eredményt értek el, mint a zölddel jelölt nyugati államok. Belgiumban és Franciaországban a legjobb a helyzet: a két ország 90,1 százalékos eredménnyel holtversenyben szerepel a lista elején. A harmadik helyre az Egyesült Királyság került.

Ha fogamzásgátlásról van szó, akkor a legnehezebb helyzetben Lengyelország, Oroszország és Fehéroroszország lakói vannak. Magyarország pedig a tavalyi eredményével megegyező 44,9 százalékával a 43., vagyis negyedik legrosszabb helyen végzett.

10 ország, ahol a legkönnyebb hozzájutni a fogamzásgátló módszerekhez:

  1. Belgium (90,1)
  2. Franciaország (90,1)
  3. Egyesült Királyság (87,6)
  4. Hollandia (81,1)
  5. Portugália (78,7)
  6. Luxemburg (75,3)
  7. Németország (75,1)
  8. Norvégia (72)
  9. Svédország (71,9)
  10. Észtország (70,6)

Fogamzásgátlás: a leggyakoribb és legextrémebb tévhitek Hiába élünk a 21. században, a fogamzásgátló módszerek körül a mai napig rengeteg tökéletesen megalapozatlan mítosz tartja magát. Mutatjuk a részleteket!

10 ország, ahol a legnehezebb a hozzájutás a fogamzásgátlókhoz:

  1. Lengyelország (31,5)
  2. Oroszország (42,8)
  3. Fehéroroszország (44,3)
  4. Magyarország (44,9)
  5. Bulgária (45,2)
  6. Grúzia (45,8)
  7. Bosznia-Hercegovina (47,6)
  8. Andorra (47,9)
  9. Szlovákia (48,1)
  10. Montenegró (48,6)

Forrás: dailymail.co.uk

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

Általában többórás napsütés várható a képződő gomolyfelhők mellett, melyekből elszórtan, hazánk északnyugati kétharmadán valószínű zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, Sopronnál és a Fertőnél, valamint záporok, zivatarok nyomán is megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzések szerint napközben nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra