A brit kutatás több mint 3700 házas vagy együtt élő pár életét vizsgálta (minden résztvevő 50 évnél idősebb volt). Az eredmény meggyőző: a férfiak és a nők háromszor olyan sikeresen tudták elérni céljukat, ha párjuk is részt vett a küzdelemben. (Érdekes módon a kutatók nem vizsgálták azt, hogy a csatlakozó fél mennyire képes lassítani vagy megakadályozni a küzdelmet.)
A kísérlet során négy évig követtek olyan párkapcsolatban élő embereket, akik dohányoztak, nem edzettek vagy túlsúlyosak voltak. Ha valaki egészségesebb életmódra váltott, esélyes volt, hogy párja is meglépi ugyanezt a változást: ha egy egészségtelen életmódot folytató ember a változás irányába tesz lépéseket, az nagyon erős motivációt jelent a párjának, hogy ő is hasonlóan cselekedjen. Ugyanakkor már az is erős bátorításnak számít, ha valaki egészséges életmódot élő emberrel él egy háztartásban. Példának okáért, egy dohányos kétszer olyan eséllyel szokik le, ha partnerük nem dohányos, de tízszer nagyobb eséllyel, ha partnerük dohányosként döntött úgy szemük láttára, hogy leszokik.
Ezek az eredmények edzések és fogyások esetében is figyelembe vehetők - állítja Dr. Sarah Jackson, a kutatás vezetője. Szerinte kutatásaikat a közegészségügyi kampányokban kifejezetten jól lehetne hasznosítani: "ha pároknak hirdetünk vagy arra bátorítjuk az embereket, hogy párjukat is vonják be terveikbe és életmódváltásukba, az kifejezetten nagy sikerekhez vezethet. Ha van ugyanis valaki mellettünk és támogat minket, az a nyerő stratégia".