Komoly betegség esetén ezt szedi a magyar

Komoly betegség esetén a természetes gyógymódok legfeljebb kiegészítői lehetnek a modern gyógyszeres terápiáknak az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete és az okosgyogyszer.hu felmérésének válaszadói szerint. A kutatás rávilágított arra is, hogy a tudatos betegek ma már komolyan veszik a gyógyszerekkel kapcsolatos terápiás előírások betartását.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) és az okosgyogyszer.hu közös kutatásának eredménye szerint az egészségügy iránt fokozottan érdeklődő válaszadók számára a gyógyszerek kiválasztásánál a mellékhatások elkerülése, a hatékonyság és a gyors hatás a legfontosabb tényezők. Komoly betegség esetén a túlnyomó többség a modern terápiákban hisz: a megkérdezettek 75 százaléka biztosan vagy nagy valószínűséggel igénybe venne modern fejlesztésű, innovatív gyógyszereket , míg homeopátiás készítményt a válaszadók kevesebb mint harmada (27 százaléka). A kutatásból az is kiderül, hogy a válaszadók többsége (57 százalék) szerint komoly betegség esetén a természetes gyógymódok legfeljebb kiegészítői lehetnek a modern gyógyszeres terápiáknak.

Orvostól és gyógyszerésztől kérünk tanácsot
Orvostól és gyógyszerésztől kérünk tanácsot

A felmérés eredményei rávilágítanak, hogy kifejezetten a gyógyszerszedéssel kapcsolatos kérdések esetén jellemzően orvostól (61 százalék) és gyógyszerésztől (23 százalék) kérünk tanácsot, azonban e kérdés kapcsán is egyre inkább előtérbe kerül információszerzési forrásként az internet (16 százalék) is.

Az egészségügy iránt fokozottan érdeklődők körében végzett online felmérést 2142-en töltötték ki 2018. április 10. és május 31. között. A válaszadók 85 százaléka szenved valamilyen krónikus betegségben - az elsősorban mozgásszerveket és emésztőszerveket érintő problémákra 55 százalékuk kettőnél többféle, vényre és vény nélkül kapható gyógyszert is szed. A megkérdezettek 69 százaléka saját bevallása szerint minden esetben elolvassa a gyógyszerhez mellékelt betegtájékoztatót, és 73 százalék azoknak az aránya, akik mellékhatás észlelése esetén biztosan vagy nagy valószínűséggel azonnal abbahagyják a gyógyszerszedést. A válaszadók 89 százaléka egyetértett azzal a megállapítással, hogy egy antibiotikum kúrát minden esetben végig kell csinálni.

Dr. Holchacker Péter, az AIPM igazgatója a kutatás eredményei kapcsán kiemelte, hogy a magyar betegek egyre tudatosabbak és értik az összefüggéseket is: a gyógyszert nem egy egyszerű árucikknek kezelik, hiszen sokkal fontosabbnak tartják a biztonságosságot és a tényleges terápiás hatást, mint azt, hogy mennyit kell értük fizetni a patikában.

Az innovatív gyógyszerekről és gyógyszergyártókról Az innovatív vagy originális gyógyszerek egy adott betegség kezelésére a legújabb hatóanyaggal rendelkező, így a ma ismert leghatékonyabb terápiák. Az innovatív gyógyszergyártók korábban gyógyíthatatlannak tekintett betegségek kezelésére kínálnak hatékony, a legmodernebb orvostudományi eszköztár felhasználásával kifejlesztett készítményeket. Gyógyszerfejlesztési munkájuk eredményeként az elmúlt 30-40 évben számos betegség (pl. kardiovaszkuláris, onkológiai betegségek, AIDS) vált gyógyíthatóvá vagy hatékonyabban kezelhetővé. Egy innovatív gyógyszer kifejlesztési költsége legalább 300 milliárd forint, és legkevesebb 10 évig tart. A népegészségügyi szempontból kiemelt fontosságú betegségek jelentős része innovatív gyógyszerek nélkül nem kezelhető hatásosan és költséghatékonyan. A Magyarországon végzett gyógyszerfejlesztési klinikai vizsgálatok döntő többsége az innovatív gyártók megbízásából indul, és ezek évente közel 100 milliárd forint hozzáadott értéket jelentenek a magyar gazdaságnak. Az innovatív gyógyszeripari vállalatok árbevételük átlagosan 15,1 százalékát fordítják kutatás-fejlesztésre.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra