Kedden a felhős tiszántúli tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a fátyol- és gomolyfelhők mellett - írja a Kiderül. A Nyugat-Dunántúlon lesz erőteljesebb a gomolyfelhő-képződés, ott számíthatunk a legnagyobb számban záporra, akár felhőszakadással is kísért zivatarra, míg keletebbre kevesebb csapadékgóc várható.
A Dunántúlon az északnyugatira forduló szelet délutántól zivataroktól függetlenül is egyre több helyen erős, viharos széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között valószínű, de a nyugati határvidéken ennél kissé hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
Az előrejelzések szerint napközben enyhe hidegfronti hatás jelentkezik a térségben. Jelentőebb lehűlés nem érkezik vele, a változékony idő azonban sokak szervezetét megterhelheti. Fejfájás, migrén, illetve alvászavarok okozhatnak miatta kellemetlenségeket sokaknál. Az átmeneti időszak kora nyári allergénjei közül a pázsitfűfélék pollenkoncentrációja jellemzően a közepes-magas tartományban alakulhat. A csalánfélék virágporának mennyisége fokozatosan emelkedik, országosan közepes, a lóromé és az útifűé jellemzően alacsony, helyenként közepes szintet érhet el.