Íme, néhány olyan dolog, ami inkább árt, mint használ az egészségnek.
Nem ülünk rá a WC-re
Nyilvános helyeken sokan higiéniai okokból illetve a fertőzésektől való félelmükben nem ülnek rá a WC-deszkára, hanem guggolva, egyensúlyozva próbálják elvégezni a dolgukat. Csakhogy ezzel növelik a húgyúti fertőzés kialakulásának esélyét, mivel ilyenkor a csípő izmai összeszorítják a húgycsövet, így nem tud teljesen kiürülni a húgyhólyagunk. Egészségesebb megoldás, ha inkább beborítjuk WC-papírral az ülőkét.
Minden étkezés után fogat mosunk
Vannak, akik mindenhová magukkal viszik a fogkeféjüket, hogy azonnal fogat moshassanak, miután ettek valamit. Valójában ajánlott legalább 30-60 percet várni az étkezés és a fogmosás között, mivel a bizonyos ételekben, italokban lévő savak felpuhíthatják a fogzománcot, ami emiatt sérülékenyebbé válik. Ilyenkor jobb, ha sikálás helyett inkább csak kiöblítjük a szánkat.
Ajánlott legalább 30-60 percet várni az étkezés és a fogmosás között
Hétvégén próbáljuk bepótolni az alvást
Ha hétvégén kizökkenünk a megszokott heti napirendből, és tovább alszunk, mint hétköznap, és még délutáni szundikat is beiktatunk, annak hétfőn fizethetjük meg az árát, mert tévhit, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt ilyenkor be lehet pótolni. A legjobb megoldás az, ha nem később kelünk fel, hanem inkább korábban fekszünk - próbáljunk minél kevésbé kizökkenni a hétköznap megszokott rutinból.
Hetente kimossuk a párnahuzatot, de csak azt
Sok helyen lehet olvasni arról, hogy az egészségünkre és a bőrünk állapotára is rossz hatással van, ha nem cserélünk gyakran ágyneműt. Fontos azonban tudni, hogy a baktériumok, bőrdarabkák mellett az apró porszemcsék is károsak, főleg az allergia és asztma kialakulásának szempontjából. Ahhoz, hogy ezekkel is leszámoljunk, nem elég csak a huzatot kimosni - a párnákat is ki kellene, nagyjából havi rendszerességgel, néhány évente pedig új párnákat kellene vásárolni.
Forrás: prevention.com