Hétfőn nem várható fronthatás, ugyanakkor a változékony időben az arra hajlamosaknál gyakorivá válhat a vérnyomás-ingadozás. A legintenzívebb tünetek délelőtt, elsősorban a nyugati megyékben léphetnek fel. Az érintetteknek számára fontos, hogy lehetőleg minél többet pihenjenek és kerüljék az erős, fizikai megterheléssel járó tevékenységeket.
Délutántól egyre többen panaszkodhatnak erősödő görcsös fejfájásra , az arra hajlamosaknál pedig migrén is jelentkezhet. A legintenzívebb panaszokra főleg az északi, valamint a keleti tájakon élők számíthatnak. A fej görcseinek enyhítésére ajánlott növelni a napi folyadékmennyiséget, a csalán -, illetve a jázminos zöld tea különösen hatékony megoldásnak bizonyulhat.
A napközben is borongós területeken sokan fáradékonysággal, nem szűnő álmosságérzettel küzdhetnek, csökken a koncentráló-képesség is. Amennyiben élénkítésre lenne szükségünk, ajánlott citromolajat párologtatni a lakásban, illetve az autóban, de a rozmaring illóolaja is hasonlóan sokat segíthet.
A nyugati tájakon a sok napsütés pozitívan befolyásolja a hangulatot és a közérzetet, kedvezően alakul a helyzet a kirándulások és más szabadtéri programok számára. Az elmúlt hét fényhiányos napjai után érdemes ismét feltölteni a D-vitamin raktárakat, amellyel nem csak csontok, de egyúttal az immunrendszer erősítéséhez is hozzájárulhat.
Északon, illetve a Dunántúlon reggel több helyen pára- és ködfoltok képződnek, a forgalmasabb városi csomópontokban ismét megnövekszik a légszennyezettség, elsősorban a szálló por koncentrációja emelkedhet meg. Napközben a már csak a szélvédett városrészekben maradhat szennyezett a levegő, máshol délutánra ismét az elfogadható szint alá csökken a károsanyag-tartalom.
A közlekedők dolgát reggel sokfelé sűrű ködfoltok nehezíthetik, amelyek területén az erősen lecsökkenő látástávolság miatt javasolt nagyobb követési távolságot tartani, illetve mérsékelni a sebességet. Napközben sokan figyelmetlenné válhatnak, tompulnak a reflexek, nagy a balesetveszély! - írja a Meteoklinika .