Kedden sem kell frontok érkezése miatt aggódni, azonban az újabb lehűléssel járó reggeli kemény mínuszok és a napközben is fagyos idő hidegfront jellegű tüneteket okozhat az arra fokozottan érzékenyeknél. Elsősorban a kopásos eredetű ízületi bántalmakban szenvedők panaszkodhatnak fájdalomra, a legintenzívebb tünetek a reggeli órákban az északi megyékben jelentkezhetnek. A panaszok napközben alig mérséklődnek, helyenként pedig akár tartósan is fennállhatnak. Az érintettek számára ébredés után ajánlott alaposan, de kíméletes mozdulatokkal átmozgatni a végtagokat, illetve a sajgó ízületek tájékát melegítő hatású, kámfortartalmú krémmel naponta többször is bedörzsölni.ko
A hidegre fokozottan érzékenyek közül többen a görcsös fejfájás mellett izom- és hasi görcsöket is tapasztalhatnak. A kellemetlen tünetek enyhítése érdekében - a folyadékbevitel növelése mellett - ajánlott áttérni a könnyebb, kímélőbb étkezésre, továbbá ennek során előnyben részesíteni a magas magnéziumtartalmú ételeket, mint a spenót , a brokkoli és a tojás.
A többfelé szeles idő ráadásul nemcsak a hő- és komfortérzetünket csökkentheti, hanem a fejfájással küzdők panaszait is tovább fokozhatja. A fej görcseinek mérséklésére borsmentateát javasolt fogyasztani. Az erős szélnek mindemellett pozitív hatásai is lehetnek: ennek köszönhetően a légszennyezettség szintje ismét az elfogadható szint alá csökkenhet, kitisztul a levegő. A napos tájakon a hangulat is javul.
A közlekedők dolgát sokfelé a deres, lefagyott, havas és jeges útfelületeken megnövekvő féktávolság nehezítheti. Ezeken az útszakaszokon javasolt nagyobb követési távolságot tartani, illetve mérsékelni a sebességet is. A nyugati határszélen és a Tiszántúlon az erős oldalszél az autó menetstabilitását is csökkentheti. A balesetek elkerülése érdekében közlekedjünk fokozott körültekintéssel! - hívja fel a figyelmet a Meteoklinika .