Kedden még mindig a Kárpát-medencét kitöltő hideg légtömeg határozza meg a humánmeteorológiai helyzetet, így a frontérzékenyeknek markáns fronthatástól nem kell tartaniuk. Azonban az extrém és tartós hideg egyre jobban megviseli a szervezetet, amelynek védekezőképessége gyengül, így fogékonyabbá válik a kórokozókkal szemben.
A megfázás kialakulásának elkerülése érdekében ajánlott a vastag ruhadarabok alá melegen, rétegesen öltözködni, valamint a nyak tájékát vastag sállal védeni. A hideg időben a meleg tea fogyasztása is jótékony hatású: az itallal nem csak kellemesen átmelegíthetjük magunkat, de mézzel vagy citrommal ízesítve szintén szervezetünk védekezőképességét támogathatjuk általa.
Reggel a hidegre érzékenyek közül többeknél továbbra is jelentkezhetnek a görcsös panaszok, a tünetek keleten akár tartósan is fennállhatnak. Napközben az arra hajlamosak körében gyakran léphet fel vérnyomás-ingadozás, emellett a fokozottan érzékenyeknél keringési problémák is jelentkezhetnek. Az érintettek a legintenzívebb tüneteket a délelőtti órákban tapasztalhatják, de a panaszok várhatóan a következő napokban is fennállhatnak, többször előjöhetnek. Ilyen esetekben sok pihenés, a felesleges terheléssel járó tevékenységek kerülése és galagonyatea fogyasztása javasolt.
Az elmúlt napok meglehetősen szeles időjárásának köszönhetően jó a levegőminőség, nem kell szmogveszélytől tartani.
A közlekedők dolgát reggel a Dunántúlon helyenként havas útszakaszok nehezíthetik, máshol a lefagyott útfelület miatt válhatnak csúszóssá az utak, ezáltal megnő a féktávolság. A balesetek elkerülése érdekében ezeken a területeken ajánlott nagyobb követési távolságot tartani, fokozott körültekintéssel közlekedni! Az északi megyékben emellett a napsütés is zavaró hatású lehet, a sofőröknek érdemes tehát napszemüveget is tartani a kocsiban - figyelmeztet a Meteoklinika .