Szombaton a légköri frontok elkerülik térségünket, markáns humánmeteorológiai hatás nem érvényesül. Az ország nagy részén azonban csak kevés napsütésben bízhatunk, a fényszegény órák ronthatják a hangulatot, emellett reggel többfelé nyirkos, ködös lesz az idő.
Elsősorban az ízületi panaszokkal élők ébredhetnek nyűgösen, végtagfájdalmaik fokozódhatnak. Ha valaki ilyen tünetektől szenved, akkor a sajgó ízületeket tornáztassa meg kissé, kímélő átmozgatással ugyanis mérsékelhetők a tünetek, de akár almaecetes borogatást is lehet alkalmazni. A ködös, párás idő a hőérzeten is ront, a nyirkos levegő hatására jelentősen romolhat a komfortérzet. A párásság napközben helyenként hosszabb ideig is megmaradhat.
A szívpanaszokkal élők és a keringési rendszer betegségeiben szenvedők számára is nehéz ez az időszak. Esetükben gyakori lehet a vérnyomás-ingadozás, emellett szédülés és légszomj is felléphet. A napi rendszerességgel fogyasztott galagonyatea segíthet mérsékelni a tüneteket, az immunrendszert pedig erősítsük C-vitaminnal és magnéziummal, hiszen a fokozott igénybevétel hatására fogékonyabbá válhatunk a kórokozókkal szemben. A megfázás veszély csökkentése érdekében öltözzünk rétegesen!
A fényszegény tájakon a lehangoltság ellen is érdemes tenni. A jó társaság, baráti összejövetelek mellett a színterápia hatására is jobb kedvre derülhetünk. A színes ruhák varázslatos hatásúak: a napsárga, narancssárga, piros színek vidámabbá tehetik viselőjüket, ráadásul élénkítenek is. Azokon a tájakon - főként csak északkeleten -, ahol némi időre előbukkan a nap, tanácsos több időt tölteni a szabadban. A napfény hatására D-vitamin képződhet a szervezetben, ami hasznos lehet az influenza elleni védekezés során, ezért járványidőszakban érdemes táplálék-kiegészítő formájában is szedni.
A légszennyezettség terén további romlás várható, elsősorban az Északi-középhegység térségében és a főváros környékén, valamint délnyugaton dúsulhat fel a szállópor. A sétához válasszuk tehát inkább a kevésbé forgalmas helyeket, kerüljük el a zsúfoltabb belvárosi csomópontokat, kisgyerekeket pedig lehetőleg egyáltalán ne levegőztessünk hosszabb ideig.
A közlekedést a reggeli órákban többfelé, néhol pedig még napközben is párásság és ködfoltok nehezíthetik. Ezek területén jelentősen lecsökkenhet a látástávolság, a ködből lecsapódó nedvesség hatására pedig csúszóssá, síkossá válhat az útburkolat. Mérsékeljük a sebességet és tartsunk nagyobb követési távolságot, kerüljük a hirtelen fékezéssel járó helyzeteket - javasolja a Meteoklinika .